اخبار سیاسی

علما در مسائل فرهنگی مطالبه گر باشند

حجت‌الاسلام علیرضا پورذهبی پیش از ظهر امروز سه شنبه (25 شهریور) در همایش اهل بیت در نگاه پیروان امام شافعی در شهرستان سقز که در مجتمع فرهنگی نور این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: محورهایی مانند مهر، عطوفت و نگاه معنوی اهل بیت(ع) می‌تواند برادران و خواهران مسلمان را به هم نزدیک کند.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم پیامبر را بشناسیم باید به گفته‌های علمای عصر حاضر استناد کنیم، افزود: پیامبر پیشوای علما و بزرگان دینی ما هستند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: امام راحل، رهبر معظم انقلاب، علمای بزرگ دین همگی ادامه دهنده راه پیامبر هستند و ما هم باید به گفته‌های بزرگان دین در خصوص اهل بیت و پیامبر اکرم(ص) توجه کنیم.

وی اعلام کرد: استفاده از نقاط مشترک و منابع دینی می‌تواند عامل وحدت بین شیعه و سنی باشد.

حجت‌الاسلام پورذهبی اضافه کرد: در امر فرهنگی و مسائل فرهنگی رسیدگی به معیشت طلاب و علمای فرقین رسالت ماست و ما هم نیز در این راستا تلاش خواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بر تکریم علمای دین تاکید کرد و یادآور شد: علما در مسائل فرهنگی هر مطالبه‌ای دارند اعلام کنند اما در مسائل اجرایی می‌توانیم از ادارات و مسوولان اجرایی مطالبه کنیم.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

«دیپلماسی فعال ایران و تصویر شفاف شکست دولت آمریکا»  

پَرنیوز

فرمانده کل سپاه به تلویزیون می‌رود

پَرنیوز

جزئیات دیدار معاون شهردار با اعضای مجمع نمایندگان تهران

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.