اخبار بین الملل

فتح تشکیل رهبری ملی واحد برای مقاومت مردمی در فلسطین را مطرح کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه المیادین، عزام الاحمد، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح تصریح کرد که کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش وضعیت اتحادیه عرب و چگونگی تعامل با آن طی روزهای آتی را بررسی می‌کند.

الاحمد گفت که اتحادیه عرب اینگونه به نظر می‌رسد که از طریق سلطه دولت آمریکا بر آن، به خود خیانت می‌کند.

همچنین عزام الاحمد عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش و کمیته مرکزی جنبش فتح از تشکیل رهبری ملی واحد برای مقاومت مردمی در فلسطین خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، احمد در گفت‌وگو با تلویزیون فلسطین تاکید کرد که همین امروز باید دودستگی و اختلافات پایان یافته و آشتی و شراکت ملی محقق شود.

وی تاکید کرد که مساله برگزاری انتخابات یکی از موضوعاتی است که در نشست رهبران گروه‌های فلسطینی در بیروت و رام الله نیز در مورد آن گفت‌وگو شد و قبل از شیوع کرونا نتایج مثبتی هم در این باره بدست آمده بود.

از سوی دیگر، محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که عادی سازی بحرین با اسرائیل به این معناست که محاسبات تنگ نظرانه کوتاه مدت با دولت آمریکا، فراتر از مسائل استراتژیک قرار گرفته است.

نبیل شعث، مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در امور خارجه گفت که رئیس جمهوری آمریکا برای پیش بردن معامله قرن یا “نیرنگ قرن” تلاش می‌کند تا مساله فلسطین را از بین ببرد.

شعث ابراز امیدواری کرد که عربستان به روند عادی‌سازی ملحق نشود.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تاکید پادشاه اردن بر تلاش جهت حل و فصل سیاسی بحران‌های منطقه

پَرنیوز

بایدن: ما کجا زندگی می کنیم؟

پَرنیوز

حدود ۵۰۰ مقام سابق امنیت ملی رسما از بایدن حمایت کردند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.