اخبار بین الملل

قطر: تا حل مساله فلسطین هیچ‌گونه روابطی با اسرائیل برقرار نمی‌کنیم

به گزارش ایسنا، لولوه الخاطر، سخنگوی وزارت خارجه قطر در گفتگو با خبرگزاری بلومبرگ گفت: تا زمان حل مسئله فلسطین هیچ‌گونه روابط دیپلماتیکی با اسرائیل نخواهیم داشت.

وی افزود: ما فکر نمی‌کنیم عادی‌سازی روابط اصل و پایه این نزاع باشد و درنتیجه راه‌حل نیز این نیست. پایه و اساس این نزاع حول محور شرایط سختی است که فلسطینی‌ها به عنوان مردمی بدون کشور و تحت اشغال در آن به سر می‌برند.

الخاطر درباره بحران شورای همکاری خلیج فارس گفت: “در طول سه سال گذشته قطر هدف محاصره سیاسی و تجاری از سوی عربستان، امارات و بحرین و مصر قرار گرفت و دلیل آن را روابط گرم قطر با ایران می‌دانند. تلاش‌های کویت برای حل بحران هنوز به تحولی منجر نشده است. در دو ماه گذشته نامه‌های زیادی رد و بدل شد. هنوز زود است که درباره یک تحول واقعی صحبت کنیم اما طی چند هفته آتی احتمالا یک اتفاق جدید خواهد افتاد.”

الخاطر گفت: مذاکرات تنها شامل ۱۳ درخواست کشورهای محاصره‌کننده به عنوان پایه و اساس راهکار بحران نیست بلکه شامل بستن شبکه الجزیره نیز هست. ما از این نقطه عبور کرده‌ایم و درصدد مشارکت سازنده در مذاکرات غیرمشروط هستیم.

موضع قطر درباره عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی بعد از رسیدن به توافق صلح عادلانه و فراگیر با فلسطینی‌ها و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس همان موضع عمان و کویت است.

قرار است توافق صلح رژیم صهیونیستی با امارات و بحرین امروز(سه‌شنبه) در واشنگتن امضا شود.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سوء استفاده داعش از فساد ارز در عراق

پَرنیوز

الکاظمی: سوء مدیریت دلیل بلایایی است که داعش بر سر عراقی‌ها آورد

پَرنیوز

دادگاه کالیفرنیا ممنوعیت دانلود وی‌چت در آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.