اخبار بین الملل

لوکاشنکو درجه دیپلماتیک چند تن از سفیران بلاروس را لغو کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دفتر مطبوعات ریاست جمهوری بلاروس اعلام کرد که الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری این کشور پاول لاتوشنکو سفیر سابق در فرانسه و ایگور لشچنیا سفیر سابق در اسلواکی را به دلیل فعالیتی که خدمات دیپلماتیک را به خطر انداخته از درجه دیپلماتیک خود محروم کرده است.

این دو نفر پیشتر سرکوب اعتراضات در بلاروس توسط نیروهای امنیتی را محکوم کرده بودند.

پاول لاتوشنکو که اخیراً تئاتر ملی ایانکا کوپالا در مینسک را اداره می‌کرد، پس از مدت‌ها فعالیت به عنوان یکی از مقامات دولتی و سفیر در فرانسه و لهستان، به مخالفان پیوست تا به یکی از رهبران آن تبدیل شود و برای انتقال قدرت به شورای هماهنگی پیوست.

ایگور لشچنیا، در ۱۶ اوت، در حالی که سفیر بلاروس در اسلواکی بود، یک پیام ویدیویی ارسال کرد که در آن گفت از “شکنجه و ضرب و شتم” هموطنانش شوکه شده است و با کسانی که برای شنیده شدن به خیابان آمده‌اند، ابراز همبستگی کرد.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری بلاروس اعلام کرد که الکساندر لوکاشنکو، واسیلی مارکوویچ، سفیر این کشور در لتونی را نیز به دلیل انجام نادرست وظایفش برکنار کرده و درجه دیپلماتیک او را لغو کرده است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

واشنگتن پست: نتانیاهو لباس های کثیفش را به کاخ سفید آورده بود

پَرنیوز

واشنگتن پست: نتانیاهو لباس های کثیفش را به کاخ سفید آورده بود

پَرنیوز

مادورو خواستار اقدام اعضای سازمان ملل علیه تحریم‌های آمریکا شد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.