اخبار بین الملل

لوکاشنکو: غرب به دنبال پیاده کردن سناریوی سوریه و ونزوئلا در بلاروس است

به گزارش ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری بلتا گزارش داد، الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس امروز چهارشنبه، در دیدار با فعالان  سیاسی در شهر مینسک گفت: “غرب بی‌ثبات کردن بلاروس به یک شکل تازه را آغاز کرده و پایگاه انتخاباتی آهنین رئیس جمهوری از جمله ساکنان ولایات، کارگران، کارمندان دولت و بازنشستگان را هدف گرفته و اتفاقاً در سوریه و ونزوئلا نیز سعی کرده بود از چنین شگردهایی استفاده کند.”

رئیس جمهوری بلاروس گفت که تلاش‌های ناموفق “انقلاب‌های رنگی” در این جمهوری در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ ، غرب را مجبور کرد تا رویکردهای خود را برای تأثیرگذاری در جمهوری تغییر دهد و به روش‌های مبتنی بر قدرت نرم و تغییر حکومت از درون روی آورد.

او همچنین اوکراین را به همدستی با آمریکا و حامیانش در توطئه چینی جهت ناامن کردن کشور متهم کرد و افزود: اوکراین به رغم حمایت ثابت ما از این کشور به عنوان مثال تمامیت ارضی و دیگر مسائل، برخلاف روحیه روابط ما خاستگاه اقدامات تحریک‌آمیز سیاسی علیه بلاروس شده است.

این در واکنش به بیانیه پارلمان اوکراین در محکومیت انتخابات ریاست‌جمهوری بلاروس در نهم اوت مطرح شد که انتخابات بلاروس را غیرآزاد و شفاف توصیف کرد.

بلاروس مدت چند هفته است صحنه اعتراضات  شده است، مخالفان خواستار برکناری دولت فعلی، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جدید و تحقیق در مورد سرکوب معترضان در روزهای اول تظاهرات در این کشور هستند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تاکید پادشاه اردن بر تلاش جهت حل و فصل سیاسی بحران‌های منطقه

پَرنیوز

بایدن: ما کجا زندگی می کنیم؟

پَرنیوز

حدود ۵۰۰ مقام سابق امنیت ملی رسما از بایدن حمایت کردند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.