اخبار سیاسی

مقاومت به صهیونیست‌ها اجازه پیشبرد کاری در منطقه را نمی‌دهد

سید جعفر رضوی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد توافق بحرین و رژیم صهیونیستی در عادی سازی روابط اظهار کرد: پیش از بحرین، امارات نیز روابط خود با رژیم صهیونیستی را علنی کرد البته از مدت‌ها قبل با یکدیگر ارتباطات پنهانی داشتند و صهیونیست ها به دنبال این بودند تا این روابط را علنی کنند اکنون بحرین نیز به این ماجرا پیوسته و احتمالا برخی کشورهای دیگر هم راستا با رژیم صهیونیستی نیز چنین اقدامی را انجام خواهند داد.
وی خاطرنشان کرد: راهبرد آمریکا در منطقه جانشین کردن رژیم صهیونیستی به جای خود است در واقع از سال 2015 آمریکایی ها به دنبال ترک منطقه و رفتن به شرق آسیا و مقابله با چین بودند و از این رو سعی داشتند تا صهیونیست ها را در منطقه جانشین خود کنند.

این کارشناس مسائل منطقه همچنین بیان کرد : اما به دلایلی چون ضعف صهیونیست ها و موفقیت هایی که محور مقاومت در منطقه از جمله شکست داعش داشتند، این اتفاق با تعویق افتاد.
رضوی تصریح کرد: در هر حال بهترین ابزاری که آمریکایی ها در اختیار دارند این است که از رژیم صهیونیستی یک بازیگر منطقه ای بسازند به همین دلیل مساله عادی سازی روابط را شکل دادند.
وی با بیان این که آمریکایی ها درپی این هستند تا ائتلاف غیر مستقیمی را در منطقه ایجاد کنند، گفت: صهیونیست ها تلاش خواهند کرد تا بازیگری محور مقاومت را در منطقه کمرنگ کرده و آن را منفعل کنند اما با توجه به توانایی محور مقاومت نمی توانند به اهداف خود برسند.
این کارشناس مسائل منطقه در پایان ابراز کرد: صهیونیست ها می خواهند بیشتر منطقه را از آنِ خود کنند اما باید بدانند مقاومت عرصه منطقه را در اختیار دارد و صهیونیست ها نمی توانند کاری پیش ببرند.
انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

مردم از مجلس انتظار رفع مشکلات را دارند

پَرنیوز

از ایرادات طرح های گذشته در طرح جدید تامین مسکن عبرت نگرفته ایم

پَرنیوز

فرماندهان سپاه در پشت صحنه سریال «ایل‌دا»

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.