اخبار سیاسی

نماینده بندرعباس: جاسک به عنوان قطب انرژی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش ایسنا، احمد مرادی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و پس از ارائه گزارش وزیر نفت از عملکرد این وزارتخانه گفت: خط لوله جاسک کار بزرگی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تأکید من این است که جاسک به عنوان قطب انرژی مورد توجه قرار گیرد. همچنین در معارضاتی که در اراضی به خصوص اراضی کشاورزی وجود دارد حقوق مردم نادیده گرفته نشود.

وی یادآور شد: در برنامه ششم توسعه تأکید شده که پالایشگاه‌ها باید مسئولیت‌های اجتماعی را مورد توجه قرار دهند از جمله درمان، ورزش و جذب نیروی بومی و ماندگار را در دستور کار قرار دهند.

مرادی با تأکید بر ضرورت استفاده از تولیدکنندگان داخل و تأمین خوراک مورد نیاز پالایشگاه‌های پایین دستی گفت:‌ انتظار است تکلیف قانونی خود را در زمینه بانکرینگ سوخت و سهم ما مشخص کنیم.

وی توجه به قوانین مربوط به ایثارگران را از مطالبات جدی نمایندگان عنوان و خاطر نشان کرد: تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانکاری و پیمانکاری به رسمی باید مورد توجه باشد. همچنین احداث پالایشگاه مهر خلیج فارس یک مطالبه جدی است.

نماینده بندرعباس در پایان خواستار شفاف‌سازی سهم ایران از میادین مشترک و مطالبات نفتی ایران از سایر کشورها شد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

دیدار سفیر ایران در لیسبون با رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و پرتغال

پَرنیوز

پمپئو: امیدواریم که اروپایی‌ها در فشار علیه ایران به ما ملحق شوند

پَرنیوز

توانمندی رزم حسینی غیرقابل انکار است/انتظار شکوفایی معادن و اشتغال را در جنوب کرمان داریم

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.