اخبار سیاسی

نماینده قصر شیرین: مشکل اصلی کشور سوء مدیریت در استفاده از منابع است

به گزارش ایسنا، شهریار حیدری در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) در تذکر شفاهی اظهار کرد: مشکل اصلی امروز کشور ما کمبود منابع نیست، بلکه همه ناشی از سوء مدیریت در استفاده از منابع موجود است. اگر ما نمایندگان با مدیران رانتی و ناکارآمد برخورد نکنیم، در این نابسامانی‌ها شریک خواهیم بود.

وی با انتقاد از وضعیت بازار ارز خطاب به رئیس بانک مرکزی گفت:‌ چطور وقتی بازار ارز آرام است آن را ناشی از مدیریت خود می‌دانید اما در روزهای پرتلاطم نرخ ارز آن را حبابی اعلام می‌کنید.

این نماینده مجلس با اشاره به اصل سوم قانون اساسی درباره جلوگیری از تبعیض ناعادلانه و تخصیص عادلانه اعتبارات گفت: چرا پروژه راهبردی راه آهن کرمانشاه به خسروی به عنوان مسیر اتصال ایران به عراق و سوریه فاقد اعتبار است. همچنین راه‌های مواصلاتی گیلانغرب، قصر شیرین و سر پل ذهاب به دلیل عدم تخصیص اعتبار به قتلگاه تبدیل شده‌اند. این در حالی است که پروژه‌های کم اهمیت اعتبار کافی دریافت می‌کند. آیا این تبعیض نیست؟

نماینده قصر شیرین ادامه داد: با تأخیر در موافقت در امهال وام زلزله زدگان حوزه انتخابیه بنده بانک‌ها را به جان مردم انداخته‌اید. دولت به این وضعیت پاسخ دهد. از طرف دیگر سوء مدیریت در گمرک به خصوص گمرک کرمانشاه به کمک تحریم‌ها آمده، باید چاره‌ای برای آن پیدا کنید.

حیدری با انتقاد از کمبود تجهیزات و پرسنل در بیمارستان‌های حوزه انتخابیه خود گفت:‌ بحث مشکلات توسعه منابع انسانی وزارت کشور تنها با تحقیق و تفحص قابل بررسی است.

وی با تأکید بر لزوم حل مشکل کمبود آب شرب روستاییان خواستار تسریع در تبدیل وضعیت و تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس، خرید خدمتی‌ها،‌ نهضتی‌ها، مربیان و پیش دبستانی‌ها و جاماندگان بعد از سال ۹۲ شد.

این نماینده مجلس در پایان از عملکرد هیأت رئیسه برای در دستور قرار دادن سوالات نمایندگان انتقاد کرد و گفت: طبق ماده ۲۰۷ آیین‌نامه حداکثر زمان پاسخ وزرا به سوال‌ها ۱۵ روز است اما دو ماه طول می‌کشد سوال‌ها بی‌پاسخ می‌ماند.

انتهای پیام  

منبع خبر

نوشته های مرتبط

امکان تکرار تجربه انتخابات۹۲ برای اصلاح طلبان در۱۴۰۰

پَرنیوز

تمام اتفاقات ۲۶ آبان سال ۹۸ را می‌توانیم در قالب جرم سیاسی بررسی کنیم

پَرنیوز

ننه! جنگ کی تموم میشه؟

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.