اخبار سیاسی

نماینده لارستان: معیشت کارگران حوزه نفت مورد توجه قرار گیرد

به گزارش ایسنا، حسین حسین زاده در جلسه علنی صبح امروز سه شنبه مجلس و در جریان ارائه گزارش عملکرد وزیر نفت اظهار کرد: در بحث پتروپالایشگاهها و مینی ریفاینرها چه کارهایی شده؟ و در بحث تخصیص خوراک چه اقداماتی صورت گرفته است؟ در بحث فشار افزایی یا کاهش فشار میادین پارس جنوبی چه اقداماتی انجام شده و چرا ایستگاه تقویت فشار میدان گازی هما راه نمی افتد؟ در حالی که اگر این کار انجام نشود ۵ تا ۱۰ سال آینده باید ۳۰ تا ۵۰ میلیارد دلار هزینه کنیم.

حسین زاده ادامه داد: ما با ۱۵ کشور همسایه ایم، چرا در قرارداد ترکمنستان با عمان نتوانستیم سهممان را از این قرارداد بگیریم. در خصوص صنایع پایین دستی که اشتغال و ارزش افزوده داریم چرا خط پروپولین سراسری عسلویه به مرودشت راه نمی افتد در حالی که می تواند اشتغال زیادی ایجاد کند.

حسین زاده با بیان این که در سال ۲۰۵۰ ، ۵۰ درصد سوخت ال ان جی خواهد بود، بر ضرورت توجه به تنوع سوختی تاکید کرد و گفت: ایجاد پنجره واحد فروش نفتی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما از وزیر نفت می خواهیم به معیشت پرسنل نفتی توجه کند، کارگران مورد توجه قرار گیرند، متاسفانه ساماندهی سال ۹۷ ناقص بوده است. معوقات، درمان و بهداشت و صندوق بازنشستگی امور ایثارگران و وام مسکن باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

رئیسی خبرداد: نجات 1200 کارگاه و کارخانه از تعطیلی

پَرنیوز

مراسم پنجمین سالگرد فاجعه منا برگزار می‌شود

پَرنیوز

ساختارهای فسادزا موجب تولید پرونده های قضایی می شود

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.