اخبار بین الملل

هاآرتص: توافق اسرائیل و بحرین دست گرمی برای عربستان است

به گزارش ایسنا، روزنامه عبری زبان هاآرتص عادی سازی روابط میان بحرین و رزیم صهیونیستی را مسخره کرد و نوشت که این اقدام به منزله دست گرمی برای کشورهایی مانند عربستان است که از این به بعد روابطشان را با اسرائیل عادی می‌کنند.

این روزنامه نوشت که برای بحرین به عنوان عضو جدید باشگاه عادی سازی روابط با اسرائیل جشن جداگانه‌ای با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برگزار نخواهد شد و بلکه در همان مراسم روز  سه شنبه که امارات ستاره اصلی آن است حضور می یابد.

این رسانه همچنین گزارش داد: پس از عادی سازی روابط با منامه این سؤال مطرح شده است که طرف بعدی کدام کشور خواهد بود؟ توجه‌ها به عربستان است و درواقع عادی سازی روابط با بحرین به منزله دست گرمی بود.

هاآرتص در ادامه آورده است که پادشاه بحرین توسط ترامپ به شدت تحت فشار قرار گرفته است و رئیس جمهوری آمریکا به دنبال متقاعد کردن محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی برای حضور در مراسم امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل در واشنگتن به عنوان “دستاوردی” در کارنامه سیاست خارجی خود پیش از انتخابات است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

آمریکا خواهان مذاکرات مستقیم میان اسرائیل و لبنان است

پَرنیوز

ماکرون از ترکیه خواست به گفت‌وگو رو بیاورد

پَرنیوز

فعالیت بخشی از بندر بیروت از سر گرفته شد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.