اخبار بین الملل

هنگ‌کنگ در پرونده ۱۲ بازداشتی دخالت نمی‌کند

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، مقامات هنگ‌کنگ در بیانیه‌ای اواخر روز یکشنبه اعلام کردند از خانواده‌های شهروندانی که ماه گذشته توسط نیروهای انتظامی چین بعد از تلاش برای فرار به تایوان دستگیر شده‌اند، درخواست کمک دریافت کرده‌اند.

چین روز یکشنبه برچسب “جدایی‌طلبان” را بر این گروه نهاد.

دولت هنگ‌کنگ اظهار کرد: جرم مربوطه تحت صلاحیت قضایی چین اتفاق افتاده است و دولت منطقه ویژه اداری به آن احترام می‌گذارد و در اقدامات اجرای قانون دخالت نخواهد کرد.

دولت هنگ‌کنگ افزود که این گروه مظنون به ارتکاب “جرایم کیفری متعدد” در هنگ‌کنگ بود و از خانواده‌ها خواست از سرویس مشاوره قانونی رایگان که فراهم شده، استفاده کنند.

این اظهارات یک روز پس از آن مطرح شد که اقوام بازداشت‌شدگان یک کنفرانس خبری در هنگ‌کنگ برگزار کردند و خواستار بازگشت فوری ۱۲ نفری شدند که توسط گارد ساحلی گوانگ‌دانگ در ۲۳ اوت (۲۴ مرداد)، در قایقی به مقصد تایوان ردیابی شده بودند.

خانواده‌های آن‌ها که به منظور شناسایی نشدن هویت‌شان خود را با ماسک و کلاه پوشانده بودند، درخواست کردند دستگیرشدگان اجازه مشورت با وکیلان انتخابی خودشان و نه منتخب دولت چین، داشته و قادر به تماس با اقوام خود در هنگ‌کنگ باشند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سوء استفاده داعش از فساد ارز در عراق

پَرنیوز

الکاظمی: سوء مدیریت دلیل بلایایی است که داعش بر سر عراقی‌ها آورد

پَرنیوز

دادگاه کالیفرنیا ممنوعیت دانلود وی‌چت در آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.