اخبار بین الملل

هنگ کنگ: هیچ اطلاعی از بازداشتی‌ها در تایوان نداریم

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کری لام، رئیس اجرایی هنگ کنگ گفت،‌ این پنج تبعه هنگ کنگی قصد داشتند تا برای فرار از پیگرد قانونی در این دولتشهر تحت قانون جدید امنیت ملی به تایوان بگریزند که دستگیر شده‌اند اما دولت تایپه تاکنون اطلاعاتی درباره این افراد منتشر نکرده است.

وی افزود: دولت هنگ کنگ روز دوشنبه از دولت تایپه خواست تا اطلاعاتی را درباره این افراد منتشر کند اما تاکنون موفق به دریافت پاسخی نشده است.

رئیس اجرایی هنگ کنگ همچنین گفت، آنهایی که به دلیل تخلف از قوانین حوزه قضایی دیگر کشورها دستگیر شده‌اند، تحت تحریم کیفری و تحقیقات مقامات اجرای قانون آن منطقه قرار خواهند گرفت.

رسانه‌های تایوان گزارش کرده‌اند که مقام‌های این کشور پنج تن را از ماه گذشته میلادی پس از نجات از دریا بازداشت کرده‌اند. آنها در اعتراضات حمایت از دموکراسی هنگ کنگ حضور داشتند. تایوان هنوز بازدشت این افراد را تایید نکرده است.

همچنین یک گروه ۱۲ نفری دیگر از هنگ کنگ که با قایق به سمت تایوان در حرکت بود، در چین و پس از متوقف شدن توسط گارد ساحلی در آب‌های چین به تاریخ ۲۳ اوت بابت گذر غیرقانونی از مرز دستگیر شدند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

رویترز: آمریکا، کانادا و انگلیس به زودی مقامهای بلاروس را تحریم می کنند

پَرنیوز

بازداشت ۳ ماهیگیر فلسطینی توسط مصر

پَرنیوز

گفتگوی تلفنی قرقاش و پدرسن درباره سوریه

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.