اخبار بین الملل

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی: محمد بن زاید یک رهبر واقعی است!

به گزارش ایسنا، گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه الاتحاد امارات که قرار است متن کامل آن امروز(سه‌شنبه) منتشر شود، گفت: محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی رهبر واقعی است که مردمش را به سمت شکوفایی و موفقیت رهبری می‌کند. ما دیدگاه و نقش بزرگ او را با تصمیم جسورانه‌ای که گرفت، می‌ستاییم؛ تصمیمی که او را با رهبران صلح در جهان وارد کتب تاریخی می‌کند.

وی گفت: ما برای همکاری کامل و فراگیر با امارات تلاش می‌کنیم و از تلاش برای اجرای معاهده صلح خرسندیم. معاهده صلح میان امارات و اسرائیل توافق تاریخی است که به تغییر بزرگی در خاورمیانه منجر می‌شود.

اشکنازی گفت: توافق این مسئله را آشکارتر می‌کند که اکنون زمان پیشرفت رسیده است و نباید برای تحقق صلح در منطقه همچنان در گذشته بمانیم. این معاهده اجازه می‌دهد چالش‌های مشترک به ویژه در زمینه امنیت و ثبات منطقه‌ای و چالش‌های جهانی مثل تغییر آب و هوایی و کرونا را حل کنیم. همچنین در تحقق صلح و ثبات و امنیت در منطقه نقش دارد و زمینه را برای همکاری فراهم می‌کند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تاکید پادشاه اردن بر تلاش جهت حل و فصل سیاسی بحران‌های منطقه

پَرنیوز

بایدن: ما کجا زندگی می کنیم؟

پَرنیوز

حدود ۵۰۰ مقام سابق امنیت ملی رسما از بایدن حمایت کردند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.