اخبار بین الملل

وزیر خارجه قطر: شراکت ما با آمریکا “قوی‌تر” از هر زمان دیگری است

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الشرق قطر، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در پی دیدار با مایک پامپئو، همتای آمریکایی خود در واشنگتن گفت که با پامپئو درباره روابط دوجانبه میان دو کشور بحث و گفتگو کرده است.

وی گفت: نشست امروز دستاورد مهم دیگری در مسیر روابط مستحکم و تاریخی میان دو کشور و تمایل ما برای تقویت همکاری در زمینه‌های مختلف است. من از دوستم پامپئو به خاطر میزبانی تشکر می‌کنم.

وی گفت: ما در این نشست یادداشت تفاهم‌هایی را از جمله یک یادداشت تفاهم با آژانس توسعه بین الملل آمریکا امضا کردیم. ما درباره مسائل مختلفی از جمله صلح افغانستان و کرونا گفتگو کردیم. 

وزیر خارجه قطر گفت: شراکت تجاری ما با واشنگتن همچنان قوی است و قوی‌تر از هر زمان دیگری است.آمریکا بزرگترین سرمایه‌گذار خارجی در قطر با بیش از ۶۵۰ شرکت است که بیشتر آن‌ها در بخش صنعت نفت فعالیت می‌کنند. سرمایه‌گذاری‌های دوحه در آمریکا بالغ بر ۲۰۰ میلیارد دلار است.

وی گفت: آمریکا در صدر لیست کشورهای صادر کننده جنگنده و ابزارآلات و تجهیزات پزشکی و محصولات کشاورزی به قطر است و گاز طبیعی، آلومینیوم و گوگرد از قطر وارد می‌کند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

آمریکا خواهان مذاکرات مستقیم میان اسرائیل و لبنان است

پَرنیوز

ماکرون از ترکیه خواست به گفت‌وگو رو بیاورد

پَرنیوز

فعالیت بخشی از بندر بیروت از سر گرفته شد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.