اخبار بین الملل

وضعیت خاورمیانه، محور رایرنی بوگدانف با مسئول قطری

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه این کشور با علی بن غانم الهاجری، وزیر خارجه قطر در امور منطقه‌ای دیدار کرد و دو طرف در جریان این دیدار به بررسی وضعیت‌ خاورمیانه پرداختند.

بوگدانف و الهاجری همچنین در خصوص وضعیت سوریه، لیبی، لبنان، یمن، مسأله فلسطین و وضعیت منطقه حاشیه خلیج فارس به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این بیانیه همچنین آمده است، دو طرف در جریان این دیدار، به بررسی مواضع مسکو و دوحه در حمایت از حل و فصل بحران‌ها و پایان یافتن نزاع‌ها در این منطقه حیاتی و حساس با راه‌های سیاسی و دیپلماتیک پرداختند.

معاون وزیر خارجه روسیه و این مسئول قطری در جریان این دیدار بر لزوم مراعات و نظارت بر حقوق مشروع تمامی طرف‌های ذی‌ربط و همچنین پایبندی به احکام قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل تاکید کردند.

بوگدانف و الهاجری همچنین بر حمایت مسکو و دوحه از گفت‌وگوی سیاسی فعال میان دو کشور درخصوص بندهای سازوکارهای منطقه‌ای مهم تاکید کردند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

لاوروف: تقابل نظامی بین دمشق و مخالفان پایان یافته/ تاکید شده توافقات سازش علیه فلسطینی‌ها نیست

پَرنیوز

ناوالنی از روسیه خواست لباس‌هایش را برگرداند

پَرنیوز

آتن منتظر سفر پامپئو برای دریافت “حمایت ملموس” در برابر ترکیه

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.