اخبار بین الملل

وودوارد: تاریخ “واقعی بودن دوستی” ترامپ – اون را نشان خواهد داد

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری “یونهاپ”، وودوارد در کتابش با ارجاع به ۲۷ نامه که بین ترامپ و کیم رد و بدل شده و به دست او رسیده، می‌نویسد که ترامپ شخصاً گفته است، این نامه‌ها، نامه‌های عاشقانه هستند.

وی در بخش‌هایی از کتاب جدیدش که به دست خبرگزاری یونهاپ رسیده می‌گوید: آن‌ها بیش‌تر از این هستند- آن‌ها تصمیمی از سمت هر دو مبنی بر آغاز دوستی را برملا می‌کنند. اینکه واقعی باشد یا نه، احتمالاً فقط تاریخ مشخص می‌کند.

وودوارد اشاره می‌کند که رهبر کره شمالی، دفعات بیشتری نسبت به ترامپ از آنچه وودوارد “تملق پرگویانه” می‌خواند، استفاده کرده است، در حالی که می‌گوید ترامپ و کیم از زبانی استفاده کرده‌اند که ممکن است توسط شوالیه‌ها یا شاید خواستگارها مورد استفاده قرار گیرد!

ترامپ در نامه‌ای به کیم در تاریخ ۲۲ مارس ۲۰۱۹ نوشته است: از تو بابت انجام این سفر طولانی به هانوی ممنونم.

بنا بر این کتاب، ترامپ می‌افزاید: همان‌طور که زمان جدایی‌مان به تو گفتم، تو دوست منی و همیشه خواهی بود.

با این حال اون با تملق بیشتری پاسخ داد.

کیم در ۱۰ ژوئن به ترامپ نوشت: من همچنان باور دارم که دوستی عمیق و خاص بین ما به عنوان یک نیروی جادویی کار خواهد کرد. “عالیجناب آقای رئیس جمهور، من هنوز به عزم و اراده‌ای که شما در نشست نخست ما برای حل مسأله منحصر به فرد ما که هیچ‌کس تا به حال برایش سعی نکرده و در نوشتن تاریخ جدید نشان دادید، احترام می‌گذارم و امیدوارم. “

گاهی اوقات به نظر می‌رسد ترامپ در حال استفاده از “دوستی خاصش” با کیم برای تشویق او به تسلیم شدن در خصوص جاه‌طلبی هسته‌ای‌اش است.

ترامپ در نامه‌ای به تاریخ ۱۲ ژوئن ۲۰۱۹ نوشت: “من کاملاً با شما موافق هستم. من و شما یک سبک منحصر به فرد و دوستی خاص داریم. تنها من و شما هستیم که با همکاری با هم می‌توانیم مسائل بین دو کشور را حل کنیم و به نزدیک به ۷۰ سال خصومت پایان دهیم، و دوره کامیابی را در شبه‌جزیره کره به بار بیاوریم که به عالی‌ترین انتظارات ما پاسخ دهد- و برنامه‌ای است که باید دنبال شود. “

زمانی که از ترامپ پرسیده شد اگر او با دیدار با کیم، به او قدرت زیادی داده باشد چه، که ترامپ استدلال کرد هر چه کرده، فقط یک چیز بوده است- آن هم دیدار با کیم.

از او نقل شده که گفته است: ” این دیدار دو روز از من وقت گرفت. من هیچ‌چیز را از دست ندادم. من تحریم‌ها را برنداشتم. من به او هیچ‌چیزی ندادم. به او هیچ‌چیز ندادم. “

با این وجود وودوارد اشاره می‌کند که چنین دوستی و به رسمیت شناخته شدنی از سمت یک رهبر جهانی مانند ترامپ، ممکن است همان چیزی باشد که کیم از روز اول خواهان آن بوده است.

ترامپ و کیم سه مرتبه در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ دیدار کردند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

عون: جهان اسرائیل را به عدم نقض حاکمیت لبنان وادار کند

پَرنیوز

تاکید کویت بر ادامه “روابط برادرانه” با قطر

پَرنیوز

سعودی‌های در تبعید حزب سیاسی اپوزیسیون را تاسیس کردند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.