اخبار بین الملل

پرونده‌های مورد اختلاف ترکیه و روسیه بررسی شد

به گزارش ایسنا، این خبرگزاری به نقل از یک منبع ترکیه‌ای گزارش داد: یک هیئت فنی روس در نشستی که عصر چهارشنبه در ساختمان وزارت خارجه ترکیه برگزار شد، پیشنهادهایی درباره کاهش تعداد ایست‌های بازرسی ارتش ترکیه در ادلب مطرح کرد اما دو طرف نتوانستند به توافقی در این خصوص برسند.

این منبع افزود: پس از آنکه مسؤولان ترکیه با جمع‌آوری ایست‌های بازرسی این کشور در ادلب مخالفت و بر حفظ آنها پافشاری کردند، تصمیم گرفته شد، تعداد نیروهای ترکیه‌ای موجود در ادلب کاهش یافته و سلاح‌های سنگین این کشور از منطقه خارج شوند.

پیشتر وزارت دفاع ترکیه اعلام کرده بود که روز چهارشنبه نشستی میان هیئت نظامی این کشور و هیئتی مشابه از روسیه در آنکارا برای بررسی آخرین تحولات ادلب برگزار می‌شود.

در همین حال مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در مصاحبه‌ای با شبکه خبری “سی ان ان ترک” اظهار کرد: مسؤولانی از ترکیه و روسیه در نشست‌هایی که اخیرا در آنکارا داشتند، به توافقی درباره آتش‌بس و روند سیاسی در لیبی نزدیک شدند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

جیمز جفری در سوریه برای نظارت بر توافق سیاسی بین احزاب کرد

پَرنیوز

رهبر مخالفان بلاروس خواستار شجاعت اتحادیه اروپا شد

پَرنیوز

میشل عون: به نظر راه حلی در آینده نزدیک برای تشکیل دولت وجود ندارد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.