اخبار بین الملل

پلیس یونان با گاز اشک‌آور مهاجران معترض را سرکوب کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان، مهاجران در طول جاده اصلی بین شهر مایتیلن و محل ساخت کمپ جدید دست به اعتراض زدند. این کمپ جدید قرار است از سوی مقام‌ها بعد از آنکه کمپ قبلی موسوم به کمپ موریا چند روز پیش در آتش‌سوزی از بین رفت، ساخته شود.

پلیس یونان استفاده از گاز اشک‌آور برای متفرق ساختن معترضان را تایید و عنوان کرد درگیری‌های محدودی میان پلیس و مهاجران معترض رخ داد. به گفته این پلیس، حدود ۳۰۰ مهاجر روز شنبه در کمپ جدید اسکان مجدد پیدا کردند.

یک خبرنگار میدانی گزارش داد، مهاجران از تداوم حضورشان در کمپ‌های آوارگان ناراضی بوده و می‌خواهند این جزیره را ترک کنند اما دولت یونان روز جمعه اعلام کرد “باجگیری” برای جابه‌جا کردن آنها را نمی‌پذیرد.

مقام‌های یونان اعلام کردند، آتش‌سوزی در کمپ موریا ظاهرا به صورت عمدی و بعد از اعمال قوانین قرنطینه اجباری بر ساکنانی در این اردوگاه که تست کرونای مثبت داشتند، رخ داده است.

مهاجران شعار “آزادی” سر می‌دادند و همچنین روی برخی پلاکاردهای آنها نوشته شده بود “نه چادر، نه لسبوس، نه یونان” و همچنین “ما نیاز به صلح و آزادی داریم” و “موریا همه را می‌کشد”.

آتش گرفتن کمپ موریا که بزرگترین کمپ آوارگان اروپاست، باعث آواره شدن 13 هزار تن از جمله هزاران کودک شد. مدیر دفتر وزیر مهاجرت یونان اعلام کرد، مقام‌ها موقتا حدود ۱۰۰۰ مهاجر به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر را به یک کشتی پهلو گرفته در بندر سیگری در مجاورت جزیره فرستاده‌اند.

انتهای پیام

نوشته های مرتبط

تاکید پادشاه اردن بر تلاش جهت حل و فصل سیاسی بحران‌های منطقه

پَرنیوز

بایدن: ما کجا زندگی می کنیم؟

پَرنیوز

حدود ۵۰۰ مقام سابق امنیت ملی رسما از بایدن حمایت کردند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.