اخبار بین الملل

پنتاگون: هیچ برنامه‌ای برای پایان دادن به حضورمان در پایگاه هوایی اینجرلیک نداریم

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، پس از آنکه سناتور رون جانسون، رئیس کمیته‌ فرعی اروپا در کمیته روابط خارجی سنا به واشنگتن اگزماینر گفت که آمریکا حضور خود در یکی از پایگاه‌های نیروی دریایی در جزیره کرت را به عنوان جایگزینی برای پایگاه هوایی اینجرلیک تقویت می‌کند، توماس کمپبل، سخنگوی پنتاگون گفت: آمریکا هیچ برنامه‌ای برای پایان دادن به حضورش در پایگاه هوایی اینجرلیک ندارد.

کمپبل افزود:‌آمریکا دهه‌هاست که به دعوت دولت ترکیه در پایگاه هوایی اینجرلیک فعالیت کرده و حضور مداوم ما در آنجا بیانگر روابط کنونی و محکم میان واشنگتن و آنکاراست.

جانسون در مصاحبه اخیرش با روزنامه واشنگتن اگزماینر گفته بود که در بحبوحه افزایش تنش‌ها میان واشنگتن و آنکارا بر سر یک سری مسائل، مقامات آمریکایی تلاش‌ها برای ترک پایگاه هوایی اینجرلیک را افزایش داده‌اند.

این مسائل تنش‌زا شامل حمایت آمریکا از یگان مدافع خلق، اقدام ترکیه برای خرید سیستم دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسیه و تصمیم متعاقب آمریکا برای حذف ترکیه از برنامه جنگنده‌های اف-۳۵ است.

سناتور جانسون گفته بود: ‌ما می‌خواهیم حضور و همکاری کامل‌مان در ترکیه را حفظ کنیم. فکر نمی‌کنم که بخواهیم این استراتژی را تغییر دهیم اما فکر می‌کنم با در نظر گرفتن موضع دفاعی باید به واقعیت اوضاع نگاهی بیندازیم. ما در حال حاضر به یونان به عنوان یک “جایگزین” نگاه می‌کنیم.

جانسون تاکید کرد: آمریکا در تلاش است تا  پایگاه نیروی دریایی خود در خلیج سودا واقع در جزیره کرت یونان را تقویت کند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

واشنگتن پست: نتانیاهو لباس های کثیفش را به کاخ سفید آورده بود

پَرنیوز

واشنگتن پست: نتانیاهو لباس های کثیفش را به کاخ سفید آورده بود

پَرنیوز

مادورو خواستار اقدام اعضای سازمان ملل علیه تحریم‌های آمریکا شد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.