اخبار بین الملل

پیشنهاد بی شرمانه روزنامه اسرائیلی: نتانیاهو و بن زاید نماز مشترک در مسجدالاقصی بخوانند!

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی ۲۱، روزنامه عبری زبان اورشلیم پست پیشنهاد داد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نماز مشترکی را در مسجد الاقصی با محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی یا با رئیس هیات اماراتی که قرار است در ۲۲ ماه جاری میلادی به اراضی اشغالی برود، اقامه کند.

این روزنامه مدعی شد: انتخاب اسم “توافق ابراهیم” برای توافق صلح با امارات، اقدامی بیهوده نبود، بلکه صلح میان ادیان می‌طلبد که “حق یهودیان برای اقامه نماز در کوه هیکل” به رسمیت شناخته شود و این اصطلاحی کذائی از سوی اسرائیل است که برای مسجد الاقصی به کار می‌برد.

این روزنامه در ادامه نوشت، «بسیاری از چیزهایی که در گذشته عادی نبود، در حال حاضر امری معمول شده است. بسیاری از مسائل ممنوعه، دیگر به همین منوال نیست و دیگر تابو نمی‌باشند. زمان شکستن بزرگترین تابوها که همان “اقامه نماز یهودیان” در مسجد الاقصی است، و تحقق پیش بینی تورات مبنی بر این که “هیکل” مکان نماز همه امت‌ها در آخر الزمان خواهد شد، فرارسیده است.»

اورشلیم پست همچنین از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دعوت کرد تا در این نماز مشترک مشارکت کند تا این امر به منزله “دراز کردن دست صلح” به سمت وی برای بار دیگری باشد.

این روزنامه در پایان مدعی شد: «منکر شدن “حق” یهودیان در اقامه نماز در “کوه هیکل”، از عجیب‌ترین جوانب این نزاع است. این مساله در حال حاضر باید تصحیح شود تا تمامی فرزندان ابراهیم بتوانند در آنجا نماز بخوانند؛ اگر بخواهیم که توافق ابراهیم دارای معنا باشد.»

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

پاسخ پارلمان عراق به تهدید آمریکا

پَرنیوز

برادر نخست‌وزیر سابق پاکستان در ارتباط با یک پرونده پولشویی دستگیر شد

پَرنیوز

اتحادیه اروپا: لبنان برای دستیابی به حمایت مالی باید دولت تشکیل دهد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.