اخبار بین الملل

چاووش‌اوغلو از مذاکرات اطلاعاتی با مصر خبر داد

به گزارش ایسنا، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در مصاحبه با شبکه ماهواره‌ای “سی ان ان ترک” اظهار کرد: مصر هیچ زمانی در توافق‌هایی که با یونان و قبرس یونانی نشین درباره مناطق مجاز دریایی امضا کرده، فلات قاره ترکیه را نقض نکرده است.

چاووش‌اوغلو گفت: مصر در این زمینه به حقوق ما احترام گذاشته است و نمی‌خواهم به بهانه اینکه روابط سیاسی میان ما خیلی خوب نیست، حق آن را پایمال کنم، بنابراین امضای توافق با مصر در این زمینه نیازمند بهبود این روابط سیاسی است.

وزیر خارجه ترکیه درباره روابط آنکارا با قاهره گفت: مذاکراتی با مصر وجود ندارد و تنها در سطح اطلاعاتی گفت‌وگوهایی برقرار است.

او درباره آخرین تحولات منطقه شرق دریای مدیترانه نیز ضمن اشاره به اینکه آتن هنوز از سیاست‌های افراطی خود دست برنداشته، گفت: اخیرا شاهد پیام‌های ملایمی از طرف یونان درباره مساله شرق دریای مدیترانه بوده‌ایم.

این مسؤول وزارت خارجه ترکیه افزود: در سه روز گذشته پیام‌های ملایمی از طرف نخست وزیر یونان دریافت کردیم، این پیام‌های مثبت پس از بازگشت کشتی “اوروچ‌رئیس” به سواحل شهر آنتاکیه جهت تعمیر منتشر شدند. اما آنها (یونانی‌ها) به سیاست‌های افراطی خود ادامه دادند.

چاووش‌اوغلو در ادامه با اشاره به اینکه دو کشور (ترکیه و یونان) نه یک مشکل بلکه مشکلات متعددی با یکدیگر دارند، تاکید کرد: این مشکلات باید در مذاکرات میان دو طرف در نظر گرفته شوند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سوئیسی‌ها درباره پایان دادن به رفت و آمد آزادانه به اتحادیه اروپا تصمیم می‌گیرند

پَرنیوز

انصارالله: آمریکا دنبال تجزیه یمن است/وجود منصور هادی به نفع عربستان و امارات است

پَرنیوز

درخواست سازمان ملل از شبه‌نظامیان طرابلس برای توقف درگیری‌ها

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.