اخبار بین الملل

چه کسی سفر اتباع چین به آمریکا را ممنوع کرد؟

به گزارش ایسنا، وودوارد در کتاب جدید خود درباره ریاست جمهوری ترامپ به نام «خشم» به نقل از منابع می‌گوید که نقشه فوق را اولین بار الکساندر ازار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی، رابرت ردفیلد، رییس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، و آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماریهای عفونی در دولت فدرال به رییس‌جمهور ارائه دادند. 

به نوشته ایندیپندنت، وودوارد به برنامه «شوی امروز»‌ شبکه خبری ان‌بی‌سی، در روز دوشنبه گفت: «بسیار مهم است و در درک این که ایده  محدود کردن ورود چینی‌ها چگونه شکل گرفت و به اجرا در آمد، اهمیت بسیاری دارد.»‌

اما گزارش این روزنامه‌نگار باسابقه در تقابل با ادعای رییس‌جمهور است، مبنی بر این که این تنها تصمیم او بوده است. 

ترامپ در ماه ژوئیه در مصاحبه با گری‌تی‌وی گفت که مشاورانش به او توصیه می‌کردند که «چین را نبند. چین را ممنوع نکن.‌» ترامپ گفت:‌ «ولی من در هر صورت این کار را کردم، من به توصیه کارشناسانم گوش نکردم و چین را ممنوع کردم.» 

وودوارد حتی تا آنجا پیش رفته که گفته است محدودیت چین مسافران را بر آن داشت که در عوض از طریق اروپا، وارد آمریکا شوند، و ادعا می‌کند که «این افراد عامل اوج‌گیری ویروس کرونا در منطقه نیویورک بوده‌اند.»

وودوارد گفت:‌ «مسئله این نیست که رییس‌جمهور ترامپ سفر را ممنوع کرد، مردم از چین به ایالات متحده می‌آیند. او آن را محدود کرد. و همانطوری که حالا می‌دانیم مشکلات فراوانی وجود داشت و بسیاری از چینی‌ها، به جای آن که به ایالات متحده بیایند، اول به اروپا رفتند و سپس وارد فرودگاه جان اف کندی در نیویورک شدند.» 

وودوارد بدون آن که داده‌هایی را در پشتیبانی از حرف خود ارائه دهد در یک بیانیه شبه‌ترامپی گفت:‌ «و از همین روست که چنین هنگامه‌ای از شیوع ویروس کرونا را در آن زمان در نیویورک شاهد بودیم.» 

‌یک سخنگوی کاخ سفید به درخواست ما برای اظهار نظر در این باره پاسخ نداد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

کشف مقادیری مواد قابل انفجار در بندر بیروت

پَرنیوز

صدها تن در سقطری علیه عادی سازی با اسرائیل تظاهرات کردند

پَرنیوز

توییت عبری روزنامه سعودی وابسته بن سلمان، اسرائیل را ذوق زده کرد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.