اخبار بین الملل

چین: رزمایش‌ها هشداری به تایوان و حامیان خارجی آن است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «ما شیائوگوآنگ» از دفتر امور تایوان در کابینه چین گفت، این مانورها “اقدامی ضروری” است چون رهبران تایوان در اقداماتی دخیل هستند که هدفش پیشبرد استقلال رسمی این جزیره خودگردان از چین است. او گفت، رهبران تایوان به دنبال دریافت حمایت خارجی هستند تا مقابل توسعه چین مانع‌تراشی کنند.

ما شیائوگوآنگ با اشاره به حزب حاکم تایوان گفت: در حال حاضر وضعیت میان طرف‌ها بسیار پیچیده و خطرناک است. مقام‌های حزب ترقی‌خواه دموکراتیک و نیروهای استقلال تایوان پشت آن هستند.

این مقام چینی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: ما اراده و ظرفیت شکست تمام فعالیت‌های استقلال‌طلبانه تایوان و حفاظت قاطع از اراضی ملی و حاکمیت ارضی خودمان را داریم.     

جزیره خودگردان تایوان می‌گوید، هواپیماهای چینی در روزهای گذشته حین مانورهای نظامی گسترده وارد حریم هوایی آن شدند و آن را “تحریک جدی تایوان و تهدید بد برای صلح و ثبات منطقه‌ای” توصیف کرد. به گفته تایوان، چنین اقداماتی از سوی ارتش آزادی‌بخش خلق چین تهدید کل این منطقه است و از جامعه بین‌المللی خواست تا واکنش نشان دهد.

سخنگوی دولت چین همچنین تصمیم یکی از احزاب تایوانی برای بایکوت نشست سالانه اقتصادی و فرهنگی در شهر شیامن را دیکته سیاست داخلی تایوان دانست. براساس گزارش‌ها، تصمیم حزب چین‌گرای ناسیونالیست تایوان پس از اظهارات جنجالی یک مجری تلویزیونی گرفته شد.

ما شیائوگوآنگ همچنین گزارش‌هایی مبنی بر درخواست از این مجری برای عذرخواهی را رد کرد. او گفته بود این هیات ناسیونالیست برای “گدایی صلح” می‌آیند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

اقامه نماز هزاران فلسطینی در مسجدالاقصی و اعتراضات علیه توافق‌های عادی سازی

پَرنیوز

الکاظمی ماه میلادی آتی به پاریس می‌رود

پَرنیوز

اسرائیل، کرانه باختری و نوار غزه را بست

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.