اخبار بین الملل

چین: همبستگی ما با روسیه همچون “صخره مستحکم” است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین گفت: “انسجام و همبستگی چین و روسیه همچون صخره مستحکم و دوستی دو کشور خلل ناپذیر است. روابط مستحکم روسیه و چین در فضای شکننده و همیشه در حال تغییر بین‌المللی از اهمیت باز هم بیشتری برای حفظ صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی برخوردار است”.

وی افزود که آن، اولین دیدار شخصی با همتای روسی خود سرگئی لاوروف از زمان آغاز شیوع بیماری همه گیر کرونا بود.

به گفته وی، در جریان مذاکرات طولانی مدت، طرفین در مورد تقویت روابط دوجانبه و پاسخگویی به چالش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای به توافق رسیدند.

وانگ یی یادآوری کرد: “ما بیانیه مشترکی منتشر کردیم که در آن موضع مشترک خود را در مورد تقریباً تمام موضوعات بین‌المللی را بیان کردیم و چین و روسیه به یک نیروی تثبیت کننده مهم در روابط بین‌الملل معاصر تبدیل شده‌اند.”

وزیر خارجه چین خاطرنشان کرد: برخی از کشورها از سیاست ترور روانی استفاده کرده و با پیروی از خواسته‌های خود به دخالت در امور داخلی سایر کشورها پرداخته و سعی می‌کنند روسیه و چین را مهار و تحت فشار قرار داده و امنیت و ثبات در اطراف دو کشور را تضعیف سازند.

وانگ یی در پایان گفت: “چین و روسیه به طور مداوم روابط آینده نگرانه و همراه با جامعه بین‌المللی را برای پیشبرد روابط بین‌المللی مبتنی بر احترام متقابل، عدالت و همکاری متقابلاً سودمند توسعه خواهند داد.”

مذاکرات وزیران خارجه روسیه و چین در تاریخ ۱۱ سپتامبر در مسکو و در حاشیه جلسه شورای وزارت امور خارجه سازمان همکاری شانگهای انجام شد. سرگئی لاوروف در پایان این مذاکرات اظهار کرد، سیاست آمریکا در راستای “دوستی علیه”  پکن یا هر کشور دیگری برای مسکو بیگانه است و خاطرنشان کرد که طرفین قصد دارند همکاری‌های خود را در صحنه بین‌المللی افزایش دهند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

یک زندانی فلسطینی پس از شلیک ویروس کرونا در زندان اسرائیل درگذشت

پَرنیوز

تعیین انصارالله به عنوان سازمان تروریستی. مخالفت آمریکا با صلح در یمن را نشان می دهد: مقامات

پَرنیوز

ایران بمبگذاری های دوقلوی بغداد را به شدت محکوم می کند زیرا تعداد کشته ها 32 نفر را در پی دارد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه