اخبار بین الملل

کشته و زخمی شدن ۸ غیرنظامی در حملات ائتلاف متجاوز سعودی در یمن

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، وزارت بهداشت یمن در صنعاء از کشته شدن چهار غیرنظامی و زخمی شدن چهار تن دیگر در پی حملات هوایی ائتلاف عربی تحت امر عربستان به شهرستان ماهلیه در جنوب استان مأرب خبر داد.

یک منبع نظامی یمنی اعلام کرد که ائتلاف سعودی با ۳۳ حمله هوایی، استان‌های مأرب، الجوف و صعده را طی ساعات گذشته هدف قرار داد.

جنگنده‌های ائتلاف عربی ۱۴ حمله هوایی به شهرستان رحبه در جنوب مأرب و چهار حمله به شهرستان مدغل الجدعان و یک حمله به شهرستان صرواح در غرب این استان داشتند تا از نیروهای دولت مستعفی یمن جهت دفع حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه‌های جنوبی، غربی و شمالی حمایت کنند.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی همچنین با ۱۲ حمله منطقه النضود در امتداد جنوب شرق شهرستان خب و الشعف در استان الجوف تا شهرستان الوادی در شمال استان مأرب هدف قرار دادند.

همزمان با این امر، جنگنده‌های ائتلاف سعودی پایگاه هوایی الدیلمی در شمال صنعاء را هدف قرار داده و بر فراز این شهر به پرواز درآمدند.

جنگنده‌های ائتلاف با دو حمله هوایی شهرستان الظاهر در غرب استان صعده و با ۱۲ حمله شهرستان خب و الشعف را در استان الجوف هدف قرار دادند.

در همین حال، یک منبع نظامی یمن از رصد ۱۱۶ نقض جدید نیروهای ائتلاف سعودی در الحدیده از جمله پرواز ۱۰ جنگنده و هشت هواپیمای شناسایی خبر داد.

این منبع گفت که نیروهای ائتلاف سعودی استحکامات نظامی و جنگی را طی ساعات گذشته ایجاد کرده و مناطق تحت کنترل ارتش و کمیته‌های مردمی در الحدیده را با توپخانه هدف قرار دادند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

تاکید رهبران سابق جهان برای تصویب پیمان ممنوعیت تسلیحات اتمی

پَرنیوز

نظر وزیر خارجه عراق درباره امکان سازش با رژیم صهیونیستی

پَرنیوز

گریفیث: در کنار هم به درگیری‌های یمن پایان دهیم

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.