اخبار سیاسی

کنعانی مقدم: آمریکا به دنبال تقویت محور عربی-عبری و غربی در منطقه است

حسین کنعانی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به توافق سازش و عادی سازی کشورهایی مانند امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی گفت: دومینو عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از کمپ دیوید آغاز شده و طی این سال‌ها ما شاهد عادی سازی روابط برخی از کشورها از جمله مصر، امارات، بحرین و عمان هستیم.

وی افزود: این رفتار کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی براساس فشارهای آمریکا صورت گرفته و اکنون هم ترامپ برای دریافت جایزه نوبل و پیروزی در انتخابات فشار مضاعفی را به حکومت‌های دست نشانده خود در منطقه وارد می‌کند.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه انتفاضه عربی-اسلامی در حال شکل‌گیری است که زیربنای آن بیداری اسلامی است، گفت: شاهد مخالفت کشورهای اسلامی با مسئله سازش هستیم، ملت فلسطین هم می‌داند که چون قیام آن‌ها بر حق است قطعا پیروز میدان هست و حکومت‌های دست نشانده‌ای مانند امارات و بحرین و حتی عربستان که در آستانه عادی سازی است همه توسط قیام مردم کشورهای خودشان سرنگون می‌شوند.

کنعانی مقدم درباره اینکه حضور و باز شدن پای رژیم صهیونیستی در آن سوی مرزهای ایران چه تحولاتی را ایجاد خواهد کرد، گفت: در مقابل استراتژی جمهوری اسلامی ایران که شهید سردار سلیمانی آن را در منطقه دنبال می‌کرد بحث پیوستن حلقه‌های مقاومت و تشکیل جبهه‌های مقاومت بوده که رژیم صهیونیستی هم تلاش کرد در مقابل این اتفاق پایگاه‌های خود را با مرزهای ایران نزدیک کند.

این عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از فلسطین همچنین بیان کرد: شاهد هستیم که رژیم صهیونیستی در کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله بحرین، امارات و عمان اقدام به ایجاد پایگاه‌های خود کرده است زیرا این رژیم به شدت احساس خطر می‌کند چون می‌داند مقاومت در مرزهای کرانه باختری در اطراف آن حضور دارند.

وی در پایان اظهار کرد: هزینه‌هایی که رژیم صهیونیستی پرداخت می‌کند در راستای استراتژی ایران هراسی و کمک‌های آمریکا به این رژیم است تا محور عربی-عبری و غربی را تقویت کند در حالی که همه می‌دانند اشغالگر چاره‌ای جز خروج از منطقه اشغال شده ندارد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

مراسم پنجمین سالگرد فاجعه منا برگزار می‌شود

پَرنیوز

ساختارهای فسادزا موجب تولید پرونده های قضایی می شود

پَرنیوز

سرلشکر رشید شهادت سردار حمید خدادی را تبریک و تسلیت گفت

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.