اخبار بین الملل

گانتس: فروش اف- ۳۵ به امارات “خطرناک” است اما تصمیم‌گیرنده آمریکاست

به گزارش ایسنا، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با روزنامه تایمز اسرائیل درباره تصمیم آمریکا برای فروش جنگنده‌های اف- ۳۵ به امارات، ضمن اشاره به پیامدهای بزرگی که احتمالا این تصمیم برای برتری نظامی تل‌آویو در منطقه دارد، این اقدام را خطرناک توصیف کرد.

گانتس گفت: امارات و بحرین به طور مشخص دو کشوری بودند که هرگز با ما نجنگیدند و همین طور از طریق میانجی‌ها نیز با ما وارد جنگ نشده‌اند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اشاره به مخالفت تل‌آویو با فروش اف- ۳۵ به امارات تاکید کرد: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل هنوز موافقت خود را با این فروش اعلام نکرده و این اقدام می‌تواند در مقابل چیزی که ارزش دارد، انجام شود.

او با اشاره به اینکه واشنگتن با وجود شکایات رژیم صهیونیستی جنگنده‌های اف- ۱۶ و جنگنده‌های پیشرفته هشدار زودهنگام را به عربستان فروخت، گفت: معتقدم این واشنگتن است که تصمیم می‌گیرد جنگنده‌ها را به چه کسی بفروشد نه اسرائیل و موردی را به یاد نمی‌آورم که آمریکا تصمیم گرفته باشد سلاحی را بفروشد و این کار را نکرده باشد.

گانتس در ادامه گفت که وزارت جنگ این رژیم قصد دارد درباره مساله فروش جنگنده‌های اف- ۳۵ با وزارت دفاع آمریکا گفت‌وگو کند تا این نکته بررسی شود که آیا این قرارداد تاثیری بر برتری نظامی تل‌آویو در منطقه خواهد گذاشت یا نه.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پایان نیز تاکید کرد: آمریکا از نظر قانونی ملزم به حفظ قدرت‌های برتر “دولت یهود” است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

عون: جهان اسرائیل را به عدم نقض حاکمیت لبنان وادار کند

پَرنیوز

تاکید کویت بر ادامه “روابط برادرانه” با قطر

پَرنیوز

سعودی‌های در تبعید حزب سیاسی اپوزیسیون را تاسیس کردند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.