اخبار فرهنگی

۴۰ درصد بیماران کرونا زنان خانه‌دار هستند

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین در جلسه ستاد مقابله با کرونا، اظهار کرد: ۸ درصد بیماران نیز افرادی هستند که نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقدامی انجام نداده‌اند. تعداد بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان به ۳۲۵ نفر افزایش یافته است.

دکتر پیمان نامدار ادامه داد: بیمارستان بوعلی با ۱۸۰ بیمار بستری شده بیشترین آمار بستری‌شدگان بیماران کرونا را به خود اختصاص داده و دیگر ظرفیت پذیرش بیماران جدید را از این پس نخواهد داشت. با توجه به رشد روزافزون بیماری کرونا، قرار شد تمامی بیمارستان‌های خصوصی، دولتی و تامین اجتماعی نسبت به پذیرش این نوع بیماران اقدامات لازم را به عمل آورند. در استان به ازای هر ۱۰۰ هزار جمعیت، ۴/۱ نفر مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین، شهرهای قزوین، تاکستان، البرز و بویین زهرا دارای بالاترین میزان مبتلایان به بیماری کرونا هستند. ۴۴ درصد مبتلایان با افراد کرونامثبت در ارتباط بودند، ۳۷ درصد بیماری زمینه‌ای داشتند، ۱۵ درصد هم در مراسم عروسی و روضه شرکت کرده و ۱۵ درصد به مسافرت رفته یا از ماسک استفاده نکرده‌اند.

نامدار اظهار کرد: هم‌اکنون ۶۰ بیمار کرونا در بخش آی سی یو بیمارستانی بستری بوده و از دستگاه‌های کمک تنفسی استفاده می‌کنند.

نوشته های مرتبط

پول مردم قربانی بورس؟!/ ازدواج آسان به‌لطف کرونا/مسکن از بیراهه نقدینگی به مقصد نمی‌رسد

پَرنیوز

جهانگیری:حل مشکلات نیازمند همکاری همه قواست

پَرنیوز

محسن هاشمی: صلح مقدس‌ترین پدیده انسانی است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.