اخبار بین الملل

آماده شدن مخفیانه آلمان و ناتو برای جنگ هسته‌ای

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، نشریه بیلد نوشت: این تمرینات نظامی در پایگاه هوایی نورونیخ (واقع در ایالت نوردراین-وستفالن) در حال انجام است.

به نوشته نشریه بیلد ، این منطقه یک محل ذخیره سازی جایگزین برای بمب های هیدروژنی آمریکایی B۶۱ است که در بوچل واقع در منطقه  راینلاند-فالتس قرار دارند . همچنین گزارش شده است که همزمان در بوچل رزمایشی تحت عنوان “گارد پایدار ” در حال برگزاری است. طی آن نیروی هوایی برای دفاع از پایگاه هوایی در برابر حمله با استفاده از سامانه های پدافند هوایی پاتریوت آموزش می بیند.

جنگنده های هلندی ، بلژیکی و ایتالیایی در این تمرینات شرکت دارند. کارشناسان نظامی ادعا  می کنند که در رزمایش “ظهر ماندگار”، از جمله حمل ایمن سلاح های هسته ای آمریکایی از محل های ذخیره سازی زیرزمینی به هواپیما و نصب آنها  تمرین می شود . نشریه بیلد تأکید کرد که آزمایشات تمرینی بدون استفاده از مهمات رزمی برگزار می شود.

گفته می شود کشورهای ناتو نگران افزایش خطر جنگ هسته ای طی ۳۰ سال گذشته هستند. این خطر به دلیل خروج ایالات متحده از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد و برد کوتاه و همچنین در شرایط تردید های فعلی  در مورد امکان تمدید پیمان استارت نو وجود دارد.

پیش از این ! ژاک ماریلوسیان،  نماینده پارلمان فرانسه از حزب “ائتلاف برای نوسازی سیاست” اعلام کرده بود به دلیل لغو پیمان موشکی نامبرده بین روسیه و ایالات متحده اوضاع در جهان  بی ثبات شده و برای اولین بار از زمان جنگ سرد ، جهانیان  شاهد بی ثباتی جدی در مسئله منع گسترش سلاح های هسته ای هستند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

دبیرکل پیشمرگ‌ها: فتوای آیت‌الله سیستانی بغداد را از دست داعش نجات داد

پَرنیوز

نیوزویک: مقام لبنانی حامل مطالبات دمشق به آمریکا بود

پَرنیوز

به صدا درآمدن آژیرهای خطر در شهرک‌های اطراف غزه

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.