اخبار بین الملل

ابراز تردید پامپئو نسبت به کارآمدی موشک بالستیک قاره‌پیمای کره شمالی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در جریان مانور نظامی روز شنبه در پیونگ‌یانگ از یک موشک بالستیک قاره‌پیما دیدن کرد؛ موشکی که به گفته تحلیل‌گران بزرگ‌ترین موشک پرتاب شونده از سکوهای متحرک با سوخت مایع در جهان است.

اما مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا که نشست تاریخی دونالد ترامپ، رئیس جمهور کشورش با رهبر کره شمالی را در سال ۲۰۱۸ میلادی ترتیب داد، گفت: تنها آزمایش می‌تواند اطمینان دهد که یک موشک کارآمد و عملی هست.

وی افزود: کره شمالی سال گذشته هیچ آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیمایی انجام نداده است. این مساله درخصوص سال ۲۰۱۸ میلادی نیز صدق می‌کند. بنابراین این توافق و درک‌های متقابل که البته به هدف نهایی ما درخصوص کره شمالی نرسیده، قطعا منجر به کاهش خطرات برای آمریکا شده است.

این در حالی است که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا با سو ووک، همتای کره جنوبی خود در پنتاگون دیدار کرد و گفت: واشنگتن و سئول همچنان به دنبال خلع تسلیحات اتمی کامل و قابل تایید کره شمالی هستند.

به گفته تحلیل‌گران، اگر این سیستم موشکی که کره شمالی روز شنبه از آن رونمایی کرد، عملی شود می‌تواند سیستم‌های دفاع موشکی آمریکا را در هم بکوبد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

واکنش انصارالله به عادی سازی روابط سودان و رژیم صهیونیستی

پَرنیوز

رسانه‌های صهیونیستی: در نظام سعودی بن سلمان بیشترین حمایت را از اسرائیل به عمل آورده است

پَرنیوز

ایوانکا ترامپ: دولت پدرم” دولت صلح” است!

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.