اخبار بین الملل

اتهام یک شرکت سعودی به جاسوسی از مشتریانش

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی۲۱، این شرکت دلیل درخواستش را این مساله عنوان کرد که این روش کمک می کند تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

اما فعالان به نوبه خود این شرکت ارتباطات را به جاسوسی از شهروندان متهم کردند و گفتند، پیوند حساب با توییتر به معنای دستیابی به اطلاعات فعالان و در نتیجه ارائه آن به مقامات است که ممکن است به آنها آسیب برساند.

مقامات سعودی بسیاری از فعالان را پس از انتشار توئیت هایی در انتقاد از اوضاع و رویکرد فعلی پادشاهی دستگیر کردند و نکته قابل توجه این است که بسیاری از بازداشت شدگان با نام های جعلی در توییتی فعالیت داشتند اما مقامات به روش های مختلف توانستند هویت آنها را بدست آورند.

از بارزترین صفحات توییتری صفحه ای به نام “کشکول” است که طبق اعلام رسانه ها، مقامات سعودی ترکی الجاسر، نویسنده برجسته را صاحب این صفحه دانسته و در مارس ۲۰۱۸ او را بازداشت کردند و بعد هم اخبار مختلفی از مرگ او داخل زندان منتشر شد.
دولت سعودی متهم است که از کارمندان داخل شرکت “توییتر”که برخی از آنها سعودی هستند، برای به دست آوردن اطلاعات در مورد فعالیت های مخالفان خود در خارج از کشور استفاده کرده است.

ریاض از روابط قوی خود با امارات استفاده می کند تا از اطلاعات موجود در دفتر منطقه ای توییتر در دبی بهره مند شود.

 
انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

مقتدی صدر خطاب به ریاض: درهای مرقد پیامبر(ص) را به روی جهانیان باز کنید

پَرنیوز

برگزاری سومین دور مذاکرات لبنانی- اسرائیلی برای ترسیم مرزهای دریایی

پَرنیوز

کرملین: کشتن غلط، اما توهین به مذهب هم اشتباه است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.