اخبار سیاسی

اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا راهی برای حل مشکلات روستائیان

دکتر محمد خدابخشی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اظهار کرد: طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی جزو طرح های مثبت وزارت نیرو طی سال های اخیر بوده که توانسته بروکراسی اداری را کمتر کند.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، مشکلات روستائیان حل شده و مدیریت منسجمی برای آب و فاضلاب استان‌ها شکل گرفته که می‌توان آثار اجرای این طرح را در سال‌های آتی مشاهده کرد، افزود: اجرای این طرح ضمن جلوگیری از موازی‌کاری شرکت‌های آبفا در تصمیم‌گیری‌ها، در کاهش هزینه‌ها و افزایش‌ راندمان‌کاری نقش بسزایی دارد.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت‌های آب و فاضلاب روستاها به دلیل نبود اعتبارات و درآمد ناکافی موفق به انجام پروژه‌های آب‌رسانی نمی‌شدند و اجرای یک پروژه آبفا در این مناطق تحولاتی را ایجاد خواهد کرد، افزود: با اجرای این روند علاوه بر شتاب‌گیری کارها، شاهد افزایش رضایت عمومی هستیم چرا که این طرح مدیریت را یکپارچه کرده و توانسته هم سیاست‌گذاری را روان‌تر کند و هم مشکلات تفکیک روستا و شهر را برطرف کند.

خدابخشی با تاکید براینکه از اجرای این طرح حمایت می‌کنیم، اضافه کرد: شرکت‌های آب و فاضلاب باید اهتمام  ویژه‌ای به روستاها و مناطق محروم داشته تا مشکلات آنان برطرف شود.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به هدف‌گذاری و تامین اعتبار صورت گرفته از محل ردیف اعتباری بودجه عمومی و تسهیلات صندوق توسعه ملی در طی سال‌های اخیر، ۲۰ هزار و ۸۷۸ میلیارد ریال تخصیص اعتبار شده که با این رقم ۶۶۳۸ روستا با جمعیت ۴.۳ میلیون نفر آبرسانی شده است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال ۱۳۹۸ نیز ۴۸۷۶ روستا با جمعیت ۳.۴ میلیون نفر و با اعتبار ۴۲ هزار و ۱۸۸ میلیارد ریال از نعمت آب شرب و پایدار بهره‌مند شده‌اند، تصریح کرد: تسهیلات صندوق توسعه ملی برای تسریع روند تکمیل طرح ها و پروژه های روستایی کشور از ابتدای سال ۱۳۹۳ در قانون بودجه پایدار شده است.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

خزانِ امید آینده اسلام در غربت

پَرنیوز

آل محمد: قطعیت اجرایی سند امنیت قضایی اعتماد عمومی را جلب می کند

پَرنیوز

مهلت شرکت در همایش «مرز، مناسبات اجتماعی و توسعه فرهنگی» تمدید شد

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.