اخبار سیاسی

احمدی: مردم به مسافرت نروند تا زنجیره انتقال کرونا قطع شود

محمدرضا احمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد:  برای مقابله با کرونا باید زنجیره انتقال این بیماری قطع شود که این به همکاری مردم نیاز است. مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و همچنین عدم حضور در اجتماعات و ارتباط با دیگران می‌توانند به قطع این زنجیره کمک کنند. چون ممکن است فردی ناقل باشد اما خودش از آن اطلاع نداشته و بیماری را به بقیه منتقل کنند.

وی ادامه داد: قطعا استفاده از ماسک می‌تواند جلوی انتقال ویروس کرونا را بگیرد موضوعی که متخصصان امر بهداشت و درمان به آن تاکید دارند. البته که لازم است مسوولان تدابیری برای کنترل قیمت ماسک داشته باشند چون امکان تهیه آن برای برخی از خانواده‌ها سخت است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با درخواست از مردم برای پرهیز از سفر به خصوص در ایام تعطیلات پیشرو گفت: اکنون زمان مناسبی برای سفر نیست ممکن است فردی ناقل باشد و در سفر دیگری را آلوده کند نتیجه آن خواهد شد که فرد در آن شهر مبتلا به کرونا شده و یا افراد دیگر را بیمار کند.

احمدی یادآور شد: در حال حاضر کل دنیا با ویروس کرونا دست و پنجه نرم کرده و در حالت اضطرار قرار دارد پس مردم ما هم می‌توانند با رعایت پروتکل‌ها و به خصوص پرهیز از حضور در اجتماعات و سفر نکردن زنجیره انتقال کرونا را قطع کنند. ان شاءالله بعد از عبور از این شرایط به روال قبل مسافرت‌ها ادامه پیدا می‌کند ارزش ندارد که به خاطر سفر خانواده‌ای کرونا گرفته و یا دیگران را ابتلا کنند این عین حق الناس است.

وی در پایان اظهار کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند که هر چه ستاد کرونا بگوید انجام می‌دهند ایشان رهبر و الگوی ما است وقتی مراسم عزاداری را یک نفره برگزار می‌کند ما هم باید از ایشان الگو بگیریم نه این که در این شرایط به سفر برویم.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

عراقچی: منتظر پاسخ طرفهای مناقشه قره باغ به طرح تهران هستیم

پَرنیوز

عراقچی: ایران و روسیه رویکردهای مشترکی در خصوص مناقشه «قره باغ» دارند

پَرنیوز

قالیباف در مجلس قرنطینه است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.