اخبار بین الملل

ارتش لبنان: امیدواریم ترسیم مرزهای دریایی در یک زمان معقول انجام شود

به گزارش ایسنا، به نقل از العهد، بسام یاسین، رئیس هیئت مذاکره کننده لبنان در جریان نخستین دور از مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی در ناقوره از آمریکا به دلیل میانجیگری و اعلام به کار گرفتن نهایت تلاشش برای ایجاد و حفظ جو مثبت در روند مذاکرات تشکر و قدردانی کرد.

وی همچنین به نقش سازمان ملل در این مذاکرات اشاره و ابراز امیدواری کرد که این سازمان تلاش‌های اساسی و مثمر ثمری را در جهت سازماندهی سازوکار مذاکرات انجام دهد.

یاسین در ادامه گفت: جلسه امروز سوت قطار مذاکره فنی غیرمستقیم را به صدا در می‌آورد و نخستین گام در جهت ترسیم مرزهای جنوبی است.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس منافع عالی کشور، امیدواریم مذاکرات با سرعتی پیش برود که ما را قادر سازد این پرونده را در یک زمان معقول تکمیل کنیم.

این مقام لبنانی ادامه داد: ما امروز به اینجا آمده‌ایم تا درباره ترسیم مرزهایمان طبق قانون بین‌المللی، توافقنامه آتش‌بس ۱۹۹۴ و توافقنامه کمپ دیوید ۱۹۲۳ مذاکره کنیم.

بعد از چند سال از میانجیگری آمریکا، امروز (چهارشنبه) در مقر نیروهای حافظ صلح سازمان ملل(یونیفل) در ناقوره در جنوب لبنان، نخستین دور مذاکرات ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و رژیم صهیونیستی با نظارت واشنگتن برگزار شد.

اولین جلسه بیش از یک ساعت طول کشید، که با اظهارات هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در لبنان، دستیار وزیر خارجه ایالات متحده در امور خاور نزدیک، رئیس هیئت لبنان و رئیس هیئت اسرائیلی همراه بود.

این جلسه به دور از چشم رسانه‌ها و تحت نظارت سازمان ملل و با میانجیگری آمریکا برگزار شد و لبنان با گرفتن هرگونه عکس یادگاری از این جلسه مخالفت کرد.

لبنان و رژیم صهیونیستی اوایل ماه میلادی کنونی به توافقی درباره آغاز مذاکرات با نظارت سازمان ملل در شهر مرزی ناقوره دست یافتند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

اختصاص “دوشنبه‌های استارتاپی” به طرح‌های پارک‌های علم و فناوری

پَرنیوز

اعدام ۴۹ فرد در مصر طی ۱۰ روز

پَرنیوز

تلاش ترامپ و رئیس اطلاعات آمریکا برای انتشار سندی درباره نقش نداشتن روسیه در انتخابات ۲۰۱۶

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.