اخبار ورزشی

از شوماخر تا شجریان؛ زنده‌باد حریم خصوصی

عرفان حاج‌بابایی:یکی از مهمترین جلوه‌های حریم خصوصی برای افراد، رعایت حقوق آن‌ها در عدم‌ انتشار تصویرشان در موقعیت‌هایی خاص و حساس است که حضور در بیمارستان برای طی کردن مراحل درمانی یکی از آن مواقع است.

مایکل شوماخر و محمدرضا شجریان شاید در نگاه اول هیچ شباهتی به‌ هم نداشته باشند اما چیزی که این دو چهره افسانه‌ای عالم ورزش و موسیقی را به یکدیگر پیوند می‌دهد، بیمارستان است. این دو چهره مشهور طی سالیان اخیر هریک به دلایل خاص خود اوقات زیادی را در بیمارستان گذراندند و مراحل مختلف درمانی را در شرایطی نه‌چندان آسان پشت سر گذاشتند. شوماخر هنوز درگیر مداوای ضایعه مغزی‌اش است و استاد شجریان هم به رحمت خدا رفت. نکته قابل توجه‌ در این دو ماجرا اما رعایت تام‌وتمام حریم خصوصی این افراد مشهور و عدم انتشار تصاویرشان توسط خبرنگاران و یا پاپاراتزی‌های دوربین‌ به‌دست‌ در هنگام طی کردن اوقاتی است که انسان را از چهره اصیل و همیشگی خود دور می‌کند.

نقطه مقابل احترام به حریم خصوصی افراد مشهور را در انتشار تصاویری تلخ‌ از زنده‌یادان ناصر حجازی، مرتضی پاشایی، هادی نوروزی و منصور پورحیدری در بیمارستان دیدیم که چگونه میتواند چهره تثبیت شده این افراد در جامعه را هدف قرار دهد.

 با این حال تلاش خانواده شوماخر و شجریان در حفظ چنین حریمی برای این افراد محبوب، چهره سرحال و شاداب آنان را تا ابد در اذهان عمومی زنده نگه داشت و نگذاشت که تصاویری رنجور و ترحم برانگیز جایگزین آن بشود.
یکی با لباس سراسر قرمز فرمول یک و استایلی همیشه پیروز و دیگری با کت‌وشلوار و کرواتی آراسته و مزّین به لبخندی دلنشین…

بیشتر بخوانید: پیشنهاد ۱۰۰ میلیاردی برای بشار رسن!

253 251

منبع خبر

نوشته های مرتبط

بررسی استعفای رسول‌پناه در اولین جلسه هیات مدیره

پَرنیوز

شرط بشار برای پرسپولیس: جدایی بعد از فینال لیگ قهرمانان!

پَرنیوز

پدیده لیگ یک در آستانه پرسپولیس شدن/ جانشین شجاع از شهرخودرو می آید

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.