اخبار سیاسی

اسماعیلی: رئیس جمهور ۱۴۰۰ باید اقتصاددان و آشنا به وضعیت زندگی محرومین باشد

ولی اسماعیلی در گفت و گو با ایسنا درباره اینکه رییس جمهور آینده با چه چالش هایی مواجه خواهد بود، اظهار داشت: رییس جمهوری که سال ۱۴۰۰ سرکار می‌آید با مشکلاتی همچون تورم، وضعیت معیشتی نامناسب مردم، بازارهای رها شده و … سروکار دارد پس بی شک فردی که توسط مردم انتخاب می‌شود باید انتظارات و خواسته های مردم را برآورده کند.

نماینده گرمی در مجلس تأکید کرد: فردی که ریاست قوه مجریه را در سال ۱۴۰۰ بر عهده می‌گیرد باید فردی اقتصاددان، از جنس مردم، آشنا به وضعیت زندگی محرومین و مدیر باشد و از همه مهمتر قدرت مقابله با فساد را داشته باشد.

اسماعیلی با تأکید بر توجه مردم به سوابق اجرایی برای انتخاب نامزدهای انتخاباتی گفت: مردم به دور از شعارهای هر کاندیدایی باید به سوابق اجرایی و خروجی کار فرد در گذشته نگاه کنند.

رییس فراکسیون توسعه روابط با کشورهای اکو گفت: بی شک افرادی که در رقابت ریاست جمهوری سال آتی حضور دارند ‌دارای رزومه مشخصی هستند و نامزدهای ریاست جمهوری که توسط شورای نگهبان تایید می‌شوند قطعا رزومه افراد را دارند. نباید به کسانی که در مسئولیت‌های خود شعار دادند و عمل نکردند، اعتماد کرد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: شعارها و وعده‌های داده شده مهم نیست؛ مهمترین معیار سنجش هر فرد، عملی بودن حرفهایش است. کسی که درد فقر را لمس کرده و کمتر شعار می‌دهد و بیشتر برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کند.

اسماعیلی در پایان گفت: نهایتا رئیس جمهور بعدی باید در طراز انقلاب و مردم دار باشد و شناخت لازم را در احیای دیپلماسی اقتصادی و خارجی برای رونق اقتصاد داشته و ولایت مداری را در عمل ثابت کرده باشد. ان شاءالله به قول مقام عظمای ولایت، ملت انقلابی، فردی جوان و انقلابی و جهادی و استکبار ستیز را  انتخاب خواهند کرد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

رئیس هیئت مذاکره کننده اوکراینی با ظریف دیدار کرد

پَرنیوز

محسن رضایی:پیشرفت و تعالی یک جامعه محصول خرد جمعی است

پَرنیوز

باقری‌کنی: گزارشگر داخلی حقوق بشر ایجاد می‌شود

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.