اخبار بین الملل

اشکنازی: در روزهای آینده توافقنامه‌های بیشتری با امارات امضا می‌کنیم

به گزارش ایسنا، به نقل از القدس، گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز (پنج‌شنبه) طی سخنرانی خود در کنست (پارلمان اسرائیل) گفت، انتظار می‌رود هفته آینده هیئتی از امارات به اراضی اشغالی سفر کند.

وی افزود: در هفته‌های اخیر، وزارت امور خارجه با هدف سازماندهی برقراری روابط و تهیه پیش‌نویس توافقنامه‌های همکاری میان دو طرف در زمینه‌های مختلف، چندین کارگروه با شرکای بیشتر وزارتخانه‌های دولتی برگزار کرد.

اشکنازی افزود، صحبت‌ها در حال حاضر در مورد توافقاتی است که اجازه پروازهای مستقیم از اراضی اشغالی به امارات، نفوذ به بازارهای جدید فناوری اسرائیل، ظرفیت سرمایه گذاری که سهم قابل توجهی در اقتصاد اسرائیل خواهد داشت، ایجاد هیئت‌های رسمی اسرائیلی در خلیج فارس و همکاری در زمینه مقابله با ویروس کرونا و بسیاری از زمینه‌های دیگر را می‌دهد.

وی تصریح کرد: صمیمانه امیدوارم که در اوایل هفته آینده بتوانیم برخی از آنها را امضا کنیم و به زودی شاهد بازدید گردشگران و بازرگانان دو طرف، گشت و گذار در خیابان‌های ابوظبی و ساحل و همچنین سواحل تل‌آویو و تمام مناطق اسرائیل خواهیم بود.

کنست امروز جلسه ویژه‌ای برای تصویب توافقنامه عادی‌سازی روابط با امارات برگزار کرده که در ۱۳ اوت اعلام و در ۱۵ سپتامبر در واشنگتن به امضا رسید.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

کابینه امارات “معاهده سازش با رژیم صهیونیستی”‌را تصویب کرد

پَرنیوز

رهبر انصارالله: آمریکا و صهیونیست‌ها می‌خواهند ما امت برده باشیم

پَرنیوز

تشکیلات خودگردان فلسطین پیگیر وضعیت سلامتی عریقات

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.