اخبار فرهنگی

اعلام وضعیت فوق العاده در پایتخت اسپانیا

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، مسئولان شهر مادرید پایتخت اسپانیا از روز جمعه با اعلام وضعیت فوق العاده در این شهر، محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی شدیدی به اجرا گذاشته اند.

بر اساس پروتکل‌های بهداشتی در مادرید که به علت همه گیری ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده اند، هرگونه مسافرت غیرضروری برون شهری ممنوع است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت اسپانیا، در هفت روز گذشته، بیش از ۹۰۰ نفر از مردم مناطق مختلف این کشور براثر ابتلاء به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند.

وزیر بهداشت اسپانیا در واکنش به درخواست مسئولان مادرید مبنی بر لغو وضعیت فوق العاده نیز گفت، این کار در کوتاه مدت امکان پذیر نیست.

وی همچنین از احتمال اعلام وضعیت فوق العاده در مناطق دیگری از اسپانیا به ویژه شمال این کشور خبر داد و گفت: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در برخی از این مناطق بالاتر از مادرید است.

وزیر بهداشت اسپانیا این را هم گفت که فعلا نیازی به اعلام وضعیت فوق العاده در سراسر کشور نیست، ولی مسئولان مناطق خودمختار اسپانیا اقدامات و تدابیر بهداشتی پیشگیرانه لازم را اتخاذ کنند افراد مبتلا خیلی سریع شناسایی شوند و کمک‌ها و لوازم بهداشتی در اختیار عموم مردم قرار گیرد تا آن‌ها کمتر از منازلشان خارج شوند و دیگران را آلوده نکنند.

نوشته های مرتبط

تصویری جالب از مزرعه کدو تنبل در انگلیس

پَرنیوز

واکنش چین به تهدید فروشندگان سلاح به ایران

پَرنیوز

پیشرفت جامعه محصول خرد جمعی آن جامعه است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.