اخبار فرهنگی

بازداشت جاسوس امارات در ترکیه

به گزارش تابناک به نقل از الجزیره، یک مقام بلندپایه امنیتی در ترکیه از بازداشت یک جاسوس امارات عربی متحده در ترکیه خبر داد.

این مقام بلندپایه امنیتی در ترکیه که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد: ماموران دستگاه اطلاعاتی ترکیه یک نفر را به اتهام جاسوسی برای امارات از بعضی افراد عرب در داخل ترکیه، بازداشت کردند.

این مقام ترکیه ای، هویت فرد بازداشت شده را فاش نکرد و افزود: این فرد به جاسوسی برای امارات اعتراف کرده است این فرد با گذرنامه غیراماراتی به ترکیه سفر کرده بود، اما اسناد پنهان شده‌ای از او به دست آمد که ارتباطش با امارات را نشان می‌کند.

به گفته این مقام امنیتی ترکیه، فرد جاسوس در طول سال‌های گذشته شبکه‌های مخالفان عرب و روزنامه نگاران عرب را هک می‌کرده است.

ترکیه سال گذشته نیز دو نفر را به اتهام جاسوسی از بعضی شخصیت سیاسی تبعیدی و دانشجویان عرب برای امارات بازداشت کرده بود. در آن زمان، یک مقام ترکیه‌ای اعلام کرده بود یکی از دو فرد بازداشت شده به قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار مخالف عربستانی سال ۲۰۱۸ در کنسولگری سعودی در استانبول ارتباط دارد و به گفته دادستانی ترکیه، یکی از این جاسوسان در زندان خودکشی کرده است.

نوشته های مرتبط

واکنش زنگنه به تحریم مدیران نفتی از سوی آمریکا

پَرنیوز

ظریف به آمریکایی‌ها: عادت تحریم را از خود دور کنید

پَرنیوز

ترامپ: تنها را ه باخت من در انتخابات “تقلب” است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.