اخبار بین الملل

بازدید اسد از مناطق آسیب دیده از آتش‌سوزی‌های اخیر در این کشور

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه خطاب به اهالی بسوت که اخیرا با آتش‌سوزی گسترده در منطقه مواجه شده بودند، خاطرنشان کرد: «قلب‌های تمامی سوری‌ها با شماست. اما ما برای حمایت و پشتیبانی از شما در رنج و سختی‌ای که پشت سر گذاشتید اینجا هستیم، برای اینکه همانطور که اجدادتان بودند، باقی بمانید و در آن ثابت قدم و استوار باشید و از آن دفاع کنید.»

در سیزدهم اکتبر نیز بشار اسد به روستای بسوت سفر کرده بود که اهالی آن طی آتش‌سوزی مجبور شده بودند منازل خود را ترک کنند و به محض اطفای حریق با همکاری دفاع مدنی، ارتش سوریه و اهالی این روستا و اطراف آن، به روستای خود بازگشتند.

اهالی این روستا ضمن تشکر و قدردانی از تلاش‌های گسترده‌ نهادهای دولتی یا اهالی منطقه در تامین امنیت روستاها و اطفای حریق، تاکید کردند، بازگشت فوری آنها به منازلشان پایبندی آنها به روستا و سرزمین خود به رغم تمامی سختی‌هایی که با آن رو به رو هستند را نشان می‌دهد.

بشار اسد در جریان این سفر تصریح کرد: فاجعه‌ای که رخ داده است، فاجعه‌ای ملی، انسانی، اقتصادی یا زیست محیطی است و عادی و طبیعی است که ما این سفر را انجام دهیم و به بازدید خود طبق جدول کار مشخص ادامه خواهیم داد اما با توجه به اینکه بازدید از همه مناطق غیرممکن است بازدید من از برخی مناطق به معنای مطلع شدن از وضعیت‌ مشابه اکثر این روستاها به خاطر حمایت از آنها بدون استثنا است زیرا ما می‌خواهیم که از تمامی اراضی‌ای که متحمل ضرر شده‌اند حمایت و پشتیبانی کنیم. به بازدید خود ادامه خواهم داد و می‌خواهم تاکید کنم این سفر به خاطر آتش‌سوزی نیست چرا که پیامدهای این آتش سوزی سالها ادامه خواهد داشت، بنابراین باید تمام اهتمام خود را بر این مناطق معطوف کرد و تا زمانی که مشکلی حل نشده است به مراقبت و توجه به آن ادامه خواهیم داد و من معتقدم که این امر سالها ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

اختصاص “دوشنبه‌های استارتاپی” به طرح‌های پارک‌های علم و فناوری

پَرنیوز

اعدام ۴۹ فرد در مصر طی ۱۰ روز

پَرنیوز

تلاش ترامپ و رئیس اطلاعات آمریکا برای انتشار سندی درباره نقش نداشتن روسیه در انتخابات ۲۰۱۶

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.