اخبار فرهنگی

بازگشت صدها اسیر یمنی به صنعاء

به گزارش تابناک به نقل از العهد، صنعا بعدازظهر امروز پنجشنبه از اولین گروه اسرای آزاد شده در توافق تبادل با نیروهای متجاوز آمریکایی-سعودی و مزدوارن عربستان استقبال خواهد کرد.

انتقال اسرای یمنی ظهر امروز به فرودگاه بین‌المللی صنعا آغاز می شود.

«عبدالقادر المرتضی» رئیس کمیته امور اسرای یمن گفت: به لطف خدا مشکلی که دو روز گذشته در مورد تبادل اسراء به وجود آمده بود، برطرف شد و طرفین مراحل توافق‌نامه تبادل زندانیان را به اتمام رساندند.

المرتضی افزود: به یاری خدا، توافق تبادل اسرا در تاریخ تعیین شده امروز ، پنجشنبه و فردا جمعه همانطور که مقرر شده بود اجرا می شود.

27 سپتامبر گذشته ، هیئت های صنعا و ریاض در سوئیس برنامه اجرایی توافق مرحله اول تبادل زندانیان را در یک جدول زمانی مشخص امضا کردند.

امروز اسرای دو طرف به طور همزمان با هواپیماهای تحت نظارت سازمان ملل و صلیب سرخ بین‌المللی از ریاض و مأرب به صنعا و بالعکس منتقل می‌شوند . همچنین در 16 اکتبر، زندانیان دو طرف به طور همزمان از عدن به صنعا و بالعکس منتقل می‌شوند.

توافق نامه تبادل اسرای یمنی شامل آزادی 681 تن از اسرای ارتش و کمیته های مردمی در ازای تحویل دادن 400 نفر از اسرای طرف مقابل از جمله 15 سعودی و 4 سودانی بود.

نوشته های مرتبط

چین واکسن کرونا را در اختیار جهان می‌گذارد

پَرنیوز

ظریف: امنیت و ثبات خریدنی نیست

پَرنیوز

استفاده از جلسات سران قوا برای حل مشکلات اقتصادی

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.