اخبار سیاسی

بررسی روند اجرای پروژه راه آهن تهران- قم و اصفهان در کمیسیون عمران

سید البرز حسینی در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون روند اجرای پروژه راه آهن تهران – قم – اصفهان با حضور مدیرعامل شرکت راه آهن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این پروژه در سال ۱۳۹۰ طراحی شد اما در سال ۹۲ به بعد مورد بازنگری قرار گرفت که رقم هزینه برای اجرای پروژه به حدود ۴۴ میلیارد یوآن رسید و در بازنگری دیگر قرارداد، رقم هزینه به حدود ۵۵ میلیارد یوآن می رسد.

وی در ادامه اظهار کرد: در بازنگری آخر در سال ۹۸ مقرر می شود که قطعه راه آهن تهران – قم توسط قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) به صورت قطار برقی اجرایی شده و قطعه قم – اصفهان که پیشرفت فیزیکی قابل قبولی نیز داشته، توسط پیمانکار چینی به صورت سریع السیر اجرایی شود که با این روش، رقم هزینه برای اجرای پروژه به حدود ۳۳ میلیارد یوآن رسید.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: اعضای کمیسیون عمران مجلس این موضوع را مطرح می کردند که آیا با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، اجرای پروژه راه آهن تهران – قم – اصفهان با اعتباری حدود ۱۵۵ هزار میلیارد تومان صرفه اقتصادی دارد؟ در نهایت مقرر شد که این قرارداد مورد بازنگری قرار گیرد، از این رو قرار است که دستگاه‌های مجری تا دو هفته آینده گزارشی را درباره نحوه قرارداد مذکور و شرایط اصلاح آن ارائه کنند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

عبور امارات از خط قرمز!

پَرنیوز

هشدار سخنگوی ارشد نیروهای مسلح به ارمنستان و آذربایجان

پَرنیوز

کاظم جلالی: ایران تجاوز به مرزهایش را تحمل نمی‌کند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.