اخبار سیاسی

برگزاری مراسم عزاداری ۲۸ صفر در ستاد فرماندهی کل سپاه

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز مراسم عزاداری ۲۸ صفر و ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) امروز (پنجشنبه) با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم با اشاره به دوران زندگی امام حسن مجتبی(ع) گفت: امام حسن مجتبی (ع) دارای کمالات بزرگی است. ایشان در عبودیت، حسن خلق، حلم و کمک به نیازمندان یگانه روزگار بود.

وی افزود: برجسته ترین اقدام امام حسن (ع) صلح امام حسن بود که از همه این کمالات از اهمیت بالاتری برخوردار است. بنا بر گفته مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در کتاب انسان ۲۵۰ ساله  اگر امام حسن مجتبی(ع) این صلح را انجام نمی داد آن اسلام ارزشی و نهضتی از بین می رفت و ذکر اسلام بر می افتاد.

وی در ادامه اظهار داشت: در واقعه غدیر به صورت علنی ولایت از طرف پیامبر ابلاغ گردید که این امر باعث مایوس شدن جریانی بود که می خواست اسلام را نابود کند. ولایت امید آن ها را به یاس تبدیل کرد این بیانگر آن است که با وجود ولایت کسی قدرت تعرض به اسلام را ندارد.

حاجی صادقی گفت: متاسفانه جریان نفاق بعد از پیامبر ولایت را تحریف کردند. امام حسن مجتبی(ع) در مقابل کسانی ایستاد که قصد داشتند سفره دین را جمع کنند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

مسئولان با اتحاد و همدلی به مردم خدمت کنند

پَرنیوز

ایران سفیر آمریکا در عراق را تحریم کرد

پَرنیوز

اعلام تاریخ بازگشایی مجدد بخش کنسولی و روادید سفارت آلمان در ایران

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.