اخبار بین الملل

بلاروس نام تیخانوفسکایا را در فهرست افراد “تحت تعقیب” قرار داده است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت کشور روسیه در بیانیه‌ای شرح داد: سوابق جستجو در بانک اطلاعات بین دولتی حاوی اطلاعاتی درباره قرار گرفتن نام تیخانوفسکایا در فهرست بین دولتی افراد تحت تعقیب متعلق به وزارت کشور بلاروس از بابت ارتکاب جرمی مربتط با بخش سوم بند 361 قوانین کیفری این کشور است؛ “فراخوان برای سرنگون کردن یا تغییر نظم اساسی جمهوری بلاروس و یا ارتکاب جرایم علیه کشور.”

این در حالی است که این جرم قابل مجازات تا میزان پنج سال حبس است.

اوایل ماه جاری میلادی فاش شد که این کاندیدای سابق ریاست جمهوری بلاروس هم در کشور خودش و هم در روسیه تحت تعقیب قرار گرفته است. وزارت کشور روسیه بعدا توضیح داد که مسکو هیچ فرآیند کیفری علیه تیخانوفسکایا به جریان نینداخته و او تنها مطابق با توافقات دوجانبه مربوط به تبادل اطلاعات مربوط به پیش گیری از جرم در فهرست تحت تعقیب قرار گرفته است.

اعتراضات در بلاروس در پی جنجال بر سر انتخابات ریاست جمهوری ماه اوت این کشور که در آن طبق اعلام مقامات، آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس با 80.1 درصد آرا پیروز شد، به راه افتاد.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

سفیر روسیه در واشنگتن: به استقرار سلاح‌های آمریکایی در آسیا و اقیانوس آرام پاسخ می‌دهیم

پَرنیوز

تلاش آمریکا برای تبدیل روسیه به یک “شریک دوست”

پَرنیوز

آغاز مجمع عمومی حزب کمونیست چین و احتمال رونمایی از “چشم انداز ۲۰۳۵”

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.