اخبار بین الملل

“تئوری توطئه‌” عجیب درباره حمله بنغازی که ترامپ پسندید

به گزارش ایسنا، به نوشته پایگاه خبری دیلی بیست، این احتمالا جزو عجیب‌ترین مواضع دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، حتی با در نظر گرفتن تئوری توطئه‌های راست افراطی باشد.

تبلیغ یک تئوری توطئه جدید درباره بنغازی که به سرعت در میان راست‌های افراطی جان گرفت، در واقع باز انتشار توییت یکی از طرفداران کیوانان (QAnon) به دست ترامپ بود. حمایت ترامپ از این ادعا درباره بنغازی باعث شد بازانتشار آن به بیش از ۱۴ هزار برسد.

این پیام در تاریخ ۱۲ اکتبر از سوی یک کاربر منتشر شد. در این توییت آمده است: بایدن پنهان‌شده و اوباما احتمالا تیم ویژه را به کشتن داده‌! اختصاصی: افشاگر سیا، نقش ادعایی بایدن در کشتن نیروهای ویژه را فاش ساخت؛ ادعایی که سند اثبات آن وجود دارد. ریتوییت!  

این تئوری عجیب که حتی با ادعاهای معمول راستگرایان درباره بنغازی فاصله دارد، همچنین مدعی است که بدل اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده و نه مغزمتفکر حملات تروریستی، در حمله سال ۲۰۱۱ کشته شد.

تمام این ادعاها از سوی یک شاهین‌باز مطرح شده است که می‌گوید، رازهایی درباره القاعده، ایران و اطلاعات آمریکا را حین خدمت برای بازیگران قدرتمندی در خاورمیانه به عنوان کسی که با شاهین کار می‌کند، کشف کرده است!

الن هاول پروت که سال ۲۰۱۰ موضع مستندی درباره کار با شاهین قرار داشت، در ویدیویی با یک شخصیت محافظه‌کار و پدر یکی از نیروهای آمریکایی کشته شده در بنغازی مصاحبه کرد و ادعاهایی عجیب درباره تبانی ایران، جو بایدن و هیلاری کلینتون پیش از این حمله سخن گفت.   

پروت مدعی است که معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا با ایران توافق کرد تا مرگ ۲۰۱۱ بن لادن در پاکستان را صحنه‌سازی کند! به گفته او، اما وقتی ایران به آمریکا نارو زد، بایدن و کلینتون ساقط شدن یک بالگرد نیروهای ویژه آمریکایی را هماهنگ کردند تا اجازه ندهند حقیقت درباره این حمله به بیرون درز پیدا کند. این صحبت‌ها به اتفاقی واقعی درباره حمله به بالگردی در افغانستان اشاره دارد که جان ۳۸ تن از جمله ۲۵ نیروی ویژه آمریکا را گرفت.

پروت در این ویدیو گفت: جو بایدن با خون تیم ۶ نیروهای ویژه بهایش را پرداخت کرد. او خون آنها را مثل پول خرج کرد.

پدر آن نیروی آمریکایی هم در آن ویدیو بعدا مدعی شد که حمله به بنغازی تدارک دیده شد تا این حقیقت که موشک استفاده شده برای حمله به آن بالگرد متعلق به ایالات متحده بوده است، لاپوشانی شود.

در شامگاه ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۲، نیروهای مسلحی به مجموعهٔ دیپلماتیک آمریکا در بنغازی، لیبی حمله کردند و سفیر آمریکا کریستوفر استیونز و شان اسمیت، مسئول مدیریت اطلاعات سرویس خارجی آمریکا را کشتند. استیونز نخستین سفیر آمریکا از سال ۱۹۷۹ بود که حین انجام وظیفه کشته می‌شد.

چند ساعت بعد دو پیمانکار سیا در هدف دیگری کشته شدند. ۱۰ تن دیگر هم مجروح شدند. بسیاری از لیبیایی‌ها حملات را محکوم و از سفیر آمریکا تجلیل کردند. آنها تظاهراتی در محکومیت نیروهایی که در پی جنگ داخلی لیبی در اعتراض به معمر قذافی، رهبر لیبی شکل گرفتند، برگزار کردند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

یونان، ترکیه را “آژانس گردشگری شبه‌نظامیان” خواند/ لاوروف: حل اختلاف آتن و آنکارا مذاکره است

پَرنیوز

نخست‌وزیر ارمنستان: آماده امتیازدهی‌های دردناک هستیم اما تسلیم شدن را نمی‌پذیریم

پَرنیوز

مقام سودان: هیچ ربطی بین حذف نام کشور از لیست ترور و عادی سازی روابط نیست

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.