اخبار بین الملل

تاکید حشد شعبی بر مخالفت با خشونت و اقدامات خرابکارانه

به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، حشد شعبی در بیانیه‌ای تظاهرات علیه اظهارات هوشیار زیباری، عضو هیات رئیسه حزب دموکرات کردستان عراق و وزیر خارجه اسبق این کشور علیه حشد شعبی را تأیید کرد.

وی اما به آتش کشیده شدن مقر این حزب در بغداد توسط حامیان حشد شعبی را تکذیب کرد.

در این بیانیه آمده است: ما احساس عراقی‌ها نسبت به فداکاری‌های حشد شعبی را درک کرده و از آزادی بیان و تظاهرات مسالمت‌آمیز طبق قانون اساسی حمایت می‌کنیم اما هرگونه استفاده از خشونت و تخریب را محکوم می‌کنیم.

حشد شعبی در ادامه از تمامی طرف‌ها خواست که اعتبار عراق و صلح اجتماعی را حفظ کرده و در این شرایط حساس به نیروهای امنیتی این کشور احترام بگذارند.

 زیباری اخیراً در توییتی حشد شعبی را عامل حمله موشکی به فرودگاه اربیل در ۳۰ سپتامبر معرفی کرده بود.

زیباری پیشتر نیز در یک مصاحبه تلویزیونی با اهانت به نیروهای بسیج مردمی عراق مدعی شده بود که حمله گروه‌های عراقی به پایگاه‌های آمریکا در اربیل به این دلیل است که آنها اقلیم کردستان عراق را متحد آمریکا می‌دانند و همانطور که داعش به بغداد و اربیل حمله می‌کرد، آنها نیز به بغداد و اربیل حمله می‌کنند.

منابع مدعی شدند معترضان به اظهارات اخیر هوشیار زیباری درباره حشد شعبی نیز امروز (شنبه) مقر حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد را به آتش کشیدند.

تظاهرات علیه اظهارات زیباری منجر شد که وی امروز از اظهاراتش علیه حشد شعبی عقب نشینی کند.

وی در این باره گفت: در جریان گفت وگویی که با شبکه الحره داشتم به من خیانت شد. حشد شعبی نیرویی مجاهد است و کسی نمی‌تواند از فداکاری‌های آن انتقاد کند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

مقتدی صدر خطاب به ریاض: درهای مرقد پیامبر(ص) را به روی جهانیان باز کنید

پَرنیوز

برگزاری سومین دور مذاکرات لبنانی- اسرائیلی برای ترسیم مرزهای دریایی

پَرنیوز

کرملین: کشتن غلط، اما توهین به مذهب هم اشتباه است

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.