اخبار سیاسی

تجلیل رضایی از حماسه شهدای مدافع حرم در خان‌طومان سوریه

به گزارش ایسنا، محسن رضایی در یادداشتی نوشت: بازگشت پرافتخار پیکر شهیدان عالی مقام، رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی، محمود رادمهر و حسن رجایی فر از استان مازندران و شهید زکریا شیری از استان قزوین و شهید محمد سلمانیان از استان البرز و شهید مهدی نظری از استان خوزستان که با فداکاری خود در خان طومان و مناطق در حال منازعه مانع از نزدیک شدن داعش به مرزهای ایران شدند را گرامی می‌داریم و تمام قد در مقابل پیکر پاک و مقدس آنها می ایستیم.

خان طومان یا همان شهرک ۱۰۰۰۰ نفره‌ای که با هجوم جنایتکاران تکفیری از سکنه و زندگی خالی شده بود، به جهت اشراف به شاهراه مواصلاتی اعزاز که حلب را به دمشق متصل می‌کرد نقطه استراتژیکی محسوب می شد که در سال ۹۲ به تصرف جبهه النصره در آمد. خان طومان پس از آن به بارانداز تکفیری‌ها بدل گردید و نفرات و تجهیزات با تسلط بر این منطقه برای تکفیری ها ارسال می‌شد. 
این نقطه حساس با عملیات غیور مردان مقاومت از جبهه النصره باز پس گرفته شد و پس از آن روحیه عوامل تکفیری و اربابانشان در هم خرد شد.

این شکست امریکا را به پیشنهاد مذاکره و آتش بس با طرف‌های درگیر کشاند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

معاون اول رییس جمهور:باید با کمک دولت و مجلس مشکلات شهر مشهد مرتفع شود

پَرنیوز

دستور دادستان کل کشور برای “رسیدگی سریع و قاطع به پرونده شهید امر به معروف”

پَرنیوز

سخنگوی هیات رییسه مجلس: استیضاح رییس جمهوری نصاب لازم را نداشت

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.