اخبار بین الملل

تقلب مقاطعه‌کار نظامی آمریکا در پروژه‌های آفریقا

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقام‌های ایالت کالیفرنیا اعلام کردند، “میشلین پولوک”، مقاطعه‌کار آمریکایی در حالی به تقلب کنترل کیفی پروژه‌های ساختمانی در آفریقا متهم شده که اقداماتش باعث شده تا برخی از ساختمان‌هایی که وی مسئول نظارت بر آنها بوده از جمله یک آشیانه هواپیما فروبپاشد.

وی از سوی هیات منصفه عالی فدرال در کالیفرنیا با ۹۸ مورد اتهام روبروست.

پولوک، افسر اجرایی دوور وانتاژ بود که در بازه زمانی ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ برنده قراردادهای فرماندهی مهندسی تاسیسات نیروی دریایی و مهندسی ارتش و پروژه‌های بشردوستانه در آفریقا بوده است. این شرکت یک زایشگاه و یک مدرسه هم برای ناشنوایان در توگو تاسیس کرد.

این مقاطعه‌کار و سایرین در کمپانی مذکور به تایید طرح‌های کنترل کیفی ساختگی متهم شده‌اند که از جمله شامل موارد ذیل می‌شود؛ ارائه رزومه کارمندان صوری،‌ تایید مجوز کنترل کیفیت کاری که هرگز اجرا نشده، نتایج جعلی تست مقاومت بتن و ادعای برای ساخت و ساز که هرگز اجرا نشده یا اصلا مقررات در آنها رعایت نشده‌اند.

دفتر دادستانی آمریکا اعلام کرد:‌ بسیاری از این سازه‌ها که توسط این کمپانی ساخته شده ضعیف هستند و چند مورد از آنها تخریب شدند که شامل یک آشیانه هواپیما در نیجر و یک مرکز آموزشی در سنگال می‌شود. بسیاری دیگر از سازه‌های ساخت این کمپانی نیز ثبات لازم را ندارند. ارتش باید قرارداده‌های جدید ببندد، ساختمان‌های تخریب شده را بازسازی کند و ظرفیت عملیاتی را کاهش دهد.

پولوک در ۲۲ سپتامبر در تفلیس، گرجستان دستگیر شد و در آن کشور در بازداشت و منتظر استرداد به آمریکاست.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

یونان، ترکیه را “آژانس گردشگری شبه‌نظامیان” خواند/ لاوروف: حل اختلاف آتن و آنکارا مذاکره است

پَرنیوز

نخست‌وزیر ارمنستان: آماده امتیازدهی‌های دردناک هستیم اما تسلیم شدن را نمی‌پذیریم

پَرنیوز

مقام سودان: هیچ ربطی بین حذف نام کشور از لیست ترور و عادی سازی روابط نیست

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.