اخبار بین الملل

توطئه تروریست ها برای حمله با مواد سمی در ادلب

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، مرکز آشتی روسیه در سوریه (حمیمیم) وابسته به وزارت دفاع روسیه فاش کرد، افراد مسلح برای حمله با استفاده از مواد سمی به بخش جنوبی منطقه کاهش تنش ادلب واقع در شمال سوریه برنامه‌ریزی می‌کنند.

اطلاعات این مرکز حاکی از این هستند که تروریست‌ها بشکه‌های کلر را به منطقه خان شیخون منتقل کردند و نیروهای کلاه سفید با سه دستگاه خودرو خود را به منطقه یاد شده رساندند تا عملیات کمک‌رسانی به قربانیان را شبیه‌سازی کنند.

مرکز آشتی روسیه تاکید کرد، هدف از این حمله متهم کردن ارتش سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان است.

وزارت دفاع روسیه ۲۹ سپتامبر گذشته تاکید کرده بود که تروریست‌های جبهه النصره برای ساخت یک سناریوی جدید برای متهم کردن ارتش سوریه به استفاده از سلاح‌هایی شیمیایی علیه غیرنظامیان در حومه جنوبی ادلب آماده می‌شوند.

خبرگزاری تاس نیز به نقل از ژنرال الکساندر گرینکویچ، معاون رئیس مرکز هماهنگی روسیه در حمیمیم وابسته به وزارت دفاع اعلام کرد، تروریست‌های موجود در ادلب برای آغاز یک حمله شیمیایی خیالی علیه ساکنان غیرنظامی منطقه کاهش تنش ادلب برنامه‌ریزی می‌کنند تا از آن به عنوان تحریکی علیه نیروهای دولت سوریه استفاده کرده و ارتش سوریه را به اجرای این حمله متهم کنند.

وزارت دفاع روسیه بارها تاکید کرده که گروه‌های تروریستی در ادلب آزمایشگاه‌هایی برای تهیه و آماده‌سازی مواد سمی دارند که توسط کارشناسان و متخصصانی که در اروپا آموزش دیده‌اند، برای استفاده از آنها در حملات شیمیایی ساختگی علیه غیرنظامیان با هدف متهم کردن دولت سوریه مدیریت می‌شوند.

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

کوبا: تحریم‌های آمریکا در سال گذشته بیش از ۵.۵ میلیارد دلار خسارت داشته است

پَرنیوز

مصر: حضور ترکیه در سوریه تمام منطقه را متضرر می‌کند

پَرنیوز

مادورو از مجلس کشورش خواست ازدواج همجنس‌گرایان را بررسی کند

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.