اخبار بین الملل

جان کلی، ترامپ را “معیوب‌ترین فردی که می‌شناسد” توصیف کرد

به گزارش ایسنا به نقل از هیل، سی‌ان‌ان گزارش داد که کلی به دوستان خود گفته است: عمق عدم صداقت او برای من حیرت‌آور است. عدم صداقت، بیش از هر چیز دیگری رقت‌آور است. او معیوب‌ترین فردی است که در زندگی‌ام ملاقات کرده‌ام.

کلی در ژانویه ۲۰۱۹ کاخ سفید را ترک کرد.

اوایل امسال، کلی اظهار کرد که با انتقاد “جیمز ماتیس”، وزیر سابق دفاع آمریکا از رسیدگی رئیس جمهور به اعتراضات بعد از قتل جورج فلوید در مینیاپولیس، موافق است.

ماتیس در بیانیه‌ای خطاب به آتلانتیک به خاطر نحوه مدیریت اعتراضات توسط ترامپ، به او حمله کرد و گفت ترامپ در طول عمر او نخستین رئیس جمهوری است که “سعی به متحد کردن مردم آمریکا نداشته و حتی وانمود به انجام این کار نیز نمی‌کند.”

به دنبال اظهارات ماتیس، کلی در حین مصاحبه‌ای به “آنتونی اسکاراموچی”، مدیر پیشین ارتباطات ترامپ گفت که ” ژنرال جیمز ماتیس مرد است و انجام چنین کاری از سمت او، به نگرانی که او از بابت کشورمان دارد مربوط می‌شود.”

کلی افزود: گمان می‌کنم باید یک قدم به عقب برداریم. فکر می‌کنم باید بررسی بیشتری درباره کسی که انتخاب می‌کنیم انجام دهیم.

وی ادامه داد: بررسی کنیم که شخصیت آن‌ها چگونه است؟ اخلاقیات آن‌ها چیست؟ آیا آن‌ها تمایل دارند در صورت انتخاب، نماینده تمام رأی‌دهندگانشان باشند، نه فقط پایه، بلکه تمام رأی‌دهندگان؟ و بعد به سیاست نگاهی بیاندازیم.

ترامپ مکرراً از کلی بعد از خروج او از کاخ سفید، انتقاد کرده است. بعد از اینکه کلی از ماتیس دفاع کرد، ترامپ گفت که رئیس دفتر پیشین کاخ سفید “در حلقه درونی من نبود، از شغلش کاملاً خسته شده بود و در نهایت در پرده‌ای از ابهام فرو رفت!”

انتهای پیام

منبع خبر

نوشته های مرتبط

ترامپ شب انتخابات ضیافتی در هتلش برگزار می‌کند

پَرنیوز

دیدار وزرای خارجه روسیه و رژیم صهیونیستی

پَرنیوز

برگزاری اولین نشست گفتگوی سیاسی لیبی پس از امضای آتش بس

پَرنیوز

ارسال دیدگاه

آخرین آمار و وضعیت ویروس کرونا

برای آگاهی از آخرین آمار ویروس و بیماری کرونا در ایران و جهان، آشنایی کامل با این ویروس خطرناک و روش های پیشگیری و درمان به این صفحه مراجعه کنید.